Tuvojas 16. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls

Tuvojas 16. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls
VAK „Latvija” un Garīgās mūzikas festivāla mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais . Rīga 2014
12-08-2013 A+ A-
Šogad no 17. augusta līdz 7. septembrim norisinās jau 16. Starptautiskais garīgās mūzikas festivāls, ko tradicionāli rīko Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”.

Kā festivāla preses konferencē žurnālistiem pastāstīja VAK „Latvija” un festivāla mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais, organizējot šo festivālu, gadu no gada tiek turpināta tradīcija – pieskarties pasauli apliecinošiem skaņdarbiem, jubilāriem un atskaņot festivālā jaundarbus (šogad festivāla programmā izskanēs divi latviešu komponistu jaundarbi). Viņš arī norādīja, ka šā festivāla aktuālā tēma būs Gruzija, tādēļ festivāla koncertos viesosies gruzīnu vīru kopa „Didgori” – desmit mūziķi, kas izpilda tradicionālās un garīgās gruzīnu dziesmas; festivāla programmās iekļauti arī gruzīnu komponistu skaņdarbi.

Festivālu koris „Latvija” atklās 17. augustā Liepājas Sv. Jāzepa Romas katoļu katedrālē ar Ērika Ešenvalda kormūziku un Arvo Perta „Te Deum”. Koncertā piedalīsies arī ilggadējs kora un festivāla sadarbības partneris – Liepājas Simfoniskais orķestris.

Savukārt 24. augustā Rīgas Sv. Pētera baznīcā izskanēs viens no festivāla īpašajiem notikumiem, jo koncertā piedalīsies divi „Grammy” balvas nominanti – pasaulslavenais britu diriģents Stīvens Leitons (četrkārtējs „Grammy” nominants) un komponists Uģis Prauliņš, kurš „Grammy” balvai tika nominēts pērn par kompozīciju „Lakstīgala”. Koncerta programmā iekļauts Prauliņa jaundarba „O lux beatissima” pasaules pirmatskaņojums, Ērika Ešenvalda darba „67. psalms” pirmatskaņojums, kā arī F. Pulenka skaņdarbs „Cilvēka seja” un Bendžamina Britena „Himna Sv. Cecīlijai”. Šie abi skaņdarbi festivāla programmā iekļauti, godinot Bendžamina Britena 100. jubileju, kā arī Fransisa Pulenka nāves 50. gadskārtu.

27. augustā Rīgas Domā kopā ar VAK „Latvija” un Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri uzstāsies igauņu diriģents Andress Mustonens. Koncertā tiks pirmatskaņoti Andresa Uibo skaņdarbs „Jaunā Jeruzaleme”, Josefa Bardanašvili „Vakara lūgšanas” un Džona Tavenera „Lūgšana Jeruzalemei”. Koncertā viesosies arī gruzīnu vīru a capella grupa „Didgori”.

4. septembrī plkst. 19.00 Rīgas Domā izskanēs koncerts „Gruzijas motīvi”, kuram, izmantojot „Didgori” dziedātās gruzīnu melodijas, duets „Instrumenti”, Ēriks Ešenvalds un Uģis Prauliņš veidojuši jaunas oriģinālkompozīcijas. Koncertā piedalīsies arī maestro Raimonds Pauls, kurš improvizēs par sava drauga Gijas Kančeli radītajām tēmām. Koncertā piedalīsies koris „Latvija”, duets „Instrumenti”, „Didgori” un diriģents Māris Sirmais.

5. septembrī grupa „Didgori” Rīgas Sv. Pētera baznīcā sniegs solokoncertu, repertuārā – gruzīnu tradicionālā un garīgā mūzika.

Festivāls noslēgsies 7. septembrī plkst. 19.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā ar skaņdarbu, ko nereti dēvē par šā komponista skaistāko operu – Džuzepes Verdi „Rekviēma” atskaņojumu. Koncertā piedalīsies VAK „Latvija”, LNSO solisti Liene Kinča un Rihards Mačanovskis, Ksenija Dudņikova (Krievija), Rafals Bartmiņskis (Polija). Pie diriģenta pults – Andris Poga.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā. Informācija par festivāla koncertiem atrodama kora „Latvija” mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav