LNO sāks biļešu iepriekšpārdošanu uz 17. Rīgas Operas festivālu

LNO sāks biļešu iepriekšpārdošanu uz 17. Rīgas Operas festivālu
Andris Tone . 2. novembrī beidzamo reizi tiks izrādīts balets „Gaišais strauts”
12-08-2013 A+ A-
Šodien, 12. augustā, Latvijas Nacionālā opera (LNO) sāks biļešu iepriekšpārdošanu uz izrādēm novembrī, kā arī 17. Rīgas Operas festivālu, kas nākamvasar notiks no 3. jūnija līdz 15. jūnijam, aģentūru LETA informēja LNO sabiedrisko attiecību vadītāja Ieviņa Ancena.

17. Rīgas Operas festivālā tradicionāli būs iekļautas visas sezonas laikā jauniestudētās operas. Šoreiz tās būs Sergeja Prokofjeva „Mīla uz trim apelsīniem”, Riharda Vāgnera opuss tēlos „Rienci. Triumfs un sakāve”, Volfganga Amadeja Mocarta „Figaro kāzas”, Džuzepes Verdi „Trubadūrs” un Riharda Štrausa „Rožu kavalieris”.

Festivālā būs iekļauta arī jaunā latviešu komponista Kristapa Pētersona opera „Mihails un Mihails spēlē šahu”, bet tehnisku iemeslu dēļ biļešu tirdzniecība uz šo iestudējumu sāksies vēlāk. Visas operas festivāla laikā būs iespējams noskatīties divreiz.

Savukārt 2. novembrī LNO pēdējo reizi būs skatāms Dmitrija Šostakoviča balets „Gaišais strauts” Alekseja Ratmanska horeogrāfijā. Asprātīgā izrāde vēsta par ražas svētkiem padomju kolhozā „Gaišais strauts” un pārpratumiem, kas rodas, kad ciematā ierodas mākslinieki no pilsētas.

Tāpat LNO atgādina, ka Latvijas Nacionālais balets no novembra beigām līdz pat janvāra sākumam dosies plašās viesizrādēs uz Somiju, Itāliju un Grieķiju, tāpēc skatītājiem Latvijā šajā laikā neuzstāsies. Tādējādi decembrī izpaliks arī baleta tradīcija – Ziemassvētku un gadumijas laikā lielos un mazos skatītājus iepriecināt ar Pētera Čaikovska baleta „Riekstkodis” izrādēm. Tāpēc LNO aicina izmantot iespēju un Ziemassvētku noskaņas šoreiz gūt krietni savlaicīgāk, iegādājoties biļetes uz „Riekstkodi” 10. un 24. novembrī.

0 komentāri

Komentāru nav