Rīgas Domā notiks „Ērģeļmūzikas maratonkoncerts”

Rīgas Domā notiks „Ērģeļmūzikas maratonkoncerts”
Publicitātes foto
13-08-2013 A+ A-
Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija sadarbībā ar Rīgas Domu sestdien, 31. augustā, aicina uz „Ērģeļmūzikas maratonkoncertu” Rīgas Domā.

Četrdaļīgajā koncertā no plkst. 16.00 līdz plkst. 20.00 dzirdēsim Latvijā izcilāko ērģelnieku Tālivalža Dekšņa, Vitas Kalnciemas, Larisas Bulavas, Kristīnes Adamaites un teju divdesmit citu mākslinieku sniegumu. Maratonkoncerta laikā tiks vākti ziedojumi JVLMA pasūtīto trīsmanuāļu ērģeļu būvei, kuras pirmo reizi pēckara periodā tiek būvētas Latvijā – Ugāles ērģeļbūves darbnīcā meistara Jāņa Kalniņa vadībā.

Četrās labdarības koncertu stundās klausītājiem būs iespēja dzirdēt divdesmit divu ērģelnieku muzikālo sniegumu. Koncertā piedalīsies Latvijā vadošie ērģelnieki, kuru vārdus koncertprogrammās regulāri lasām gan Latvijā, gan visā pasaulē: Kristīne Adamaite, Larisa Bulava, Jolanta Barinska, Ilona Birģele, Larisa Carjkova, Tālivaldis Deksnis, Roberts Hansons, Diāna Jaunzeme, Vita Kalnciema, Liene Andreta Kalnciema, Ilva Lempa, Rudīte Līvmane-Lindenbeka, Marta Ozoliņa, Inese Paiča, Agita Rando, Inga Sarkane, Atis Stepiņš, Sandra Tamane. Maratonkoncertā klausīsimies arī pašreizējos ērģeļu klases studentus un maģistrantus: Ilzi Barlo, Līgu Dejus, Olgu Ļebedevu, Simonu Radoviču un saksofonistu Matīsu Ozoliņu.

Koncerta programmā izvēlēta dažādu laikmetu komponistu ērģeļmūzika, sākot no baroka līdz pat mūsdienu latviešu komponistu darbiem.

Koncertā iegūtie līdzekļi tiks ieguldīti jaunu trīsmanuāļu ērģeļu būvē Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Mūzikas akadēmijas jaunais ērģeļbūves projekts ir nozīmīgs notikums Latvijas kultūrā, kura kopējās izmaksas ir 84 860 latu. Lielu atbalstu JVLMA ērģeļu būvei saņēmusi no Irēnes Narvaites mantojuma fonda, Latviešu Ērģelnieku ģildes ASV, Teterevu fonda, Latviskā Mantojuma fonda Bostonā, kā arī maestro Raimonda Paula, Andra Grūtupa un citām privātpersonām, kopsummā izveidojot iestrādes projekta uzsākšanai un tādējādi liekot pamatu vērienīgajam trīsmanuāļu mehānisko stabuļu ērģeļu būves projektam akadēmijā.

JVLMA ērģeļklases vadītāja Vita Kalnciema teic: „Šobrīd akadēmijā studentiem pieejamie mācību instrumenti nenodrošina mūsdienu izglītības standartiem atbilstošas vingrināšanās iespējas. Sevišķi apgrūtināta ir romantisma laikmeta un mūsdienu repertuāra kvalitatīva apguve šai mūzikai mazpiemēroto instrumentu dēļ.”

„Šis mums ir pirmais sadarbības projekts ar Latvijas ērģelniekiem. Pieļauju, ka viņiem tas bija ļoti liels izaicinājums. Viena lieta ir piesēsties pie gatava vai nopirkt gatavu instrumentu, cita lieta – piedalīties tā tapšanā. Ērģeļbūve ir ļoti radošs process visām iesaistītajām pusēm. Tā ir māksla no muzikālā, arhitektoniskā un dizaina viedokļa. Ja mehānika izskatās skaisti, tā arī labi darbojas, bet, ja tu paskaties uz to un redzi kādas nekārtības vai jucekli, – tad, kā likums, mehānika arī nefunkcionē normāli,” pauž galvenais ērģeļbūves meistars Jānis Kalniņš.

Jauno ērģeļu būvei un mācību klases remontam vēl jāsavāc 25 080 latu, tādēļ Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija lūdz atbalstīt jauno mācību ērģeļu tapšanu. Tādējādi jūs veicināsit ne vien instrumenta būvi, bet arī vairāku paaudžu ērģelnieku izglītību un ērģeļmākslas attīstību Latvijā. Aicinām ikvienu klausītāju ar koncerta apmeklējumu finansiāli atbalstīt jauno ērģeļu būvi un mūsu ērģeļkultūru kopumā!

Koncerta laikā apmeklētājiem būs iespēja veikt individuālu ziedojumu, saņemot personificētu ziedojuma karti ar pateicību.

Biļetes iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā „Biļešu paradīzes” un Rīgas Doma kasēs. Biļetes cena – 5 lati.

0 komentāri

Komentāru nav