Koncerts „La Dolce Vita” Rīgas svētkos

Koncerts „La Dolce Vita” Rīgas svētkos
Publicitātes foto . Ilona Balgele, Ingus Pētersons un PPO „Rīga”
14-08-2013 A+ A-
17. augustā plkst. 21.30 Rīgas svētku ietvaros 11. novembra krastmalā notiks koncerts „La Dolce Vita”, kura programmā klausītājiem tiks piedāvāta Nino Rotas kinomūzika, dziesmas no A. Bočelli un L. Pavaroti repertuāra un neapolitāņu dziesmas. Solisti: Ilona Bagele, Andris Ludvigs un Ingus Pētersons. Profesionālo pūtēju orķestri „Rīga” diriģēs Mārtiņš Ozoliņš.

Belcanto zemē Itālijā, līdzās klasiskai operas mākslai, lielā cieņā ir labskanīgas melodijas, kuras sacerējuši komponisti dažādos gadsimtos. Vissenākā melodija, kas skanēs koncertā „La Dolce Vita”, ir 17. gadsimta komponista Tomazo Albinoni „Adagio” – ļoti populāra daļa no instrumentālā koncerta, kuru itāliešu dziedātāja Lara Fabiana ir pārveidojusi un izpilda savā īpašā manierē, un šo versiju ir sagatavojusi Ilona Bagele. Tai līdzās di Kapuā „O, sole mio” (1898), Gastaldones „Musica proibita” (1881) un virkne citu populāru neapolitāņu dziesmu, kuras dziedās Ilona Bagele, Ingus Pētersons un Andris Ludvigs.

Mūsdienām tuvāku laiku mūziku no Andreas Bočelli repertuāra, sākot ar Biksio „Mamma” (1941), dziedās Ingus Pētersons. Tai sekos dziesmas un dueti „Caruso” (1986), „Vivo per lei” (1995) un „Because We Believe” (2006). Koncerta noslēgumā visi trīs solisti atskaņos Sartori „Con te partiro” (1995), kas pazīstama ar nosaukumu „Time To Say Goodbye”.

Koncerta solists Ingus Pētersons īpaši izceļ duetu, ko dziedās kopā ar Ilonu Bageli: „Vivo per lei” ir dziesma, no kuras teksta var daudz mācīties. Tulkojumā tā nozīmē „Es dzīvoju tev”, un es gribētu visiem cilvēkiem novēlēt – dzīvot nevis sev, bet otram cilvēkam!”

Koncerta programmu vienos Nino Rotas skaņdarbi – melodijas no filmām „Ceļš”, „Krusttēvs”, „Klauni”, „Amarkords” un mīlas tēma no kinofilmas „Romeo un Džuljeta”. Vizuālo koncepciju īsteno režisors Uģis Brikmanis.

Rīgas svētki šogad norisināsies no 16. līdz 18. augustam, piedāvājot plašu kultūras un izklaides pasākumu klāstu. Visu Rīgas svētku programmu meklē šeit.

0 komentāri

Komentāru nav