Atklās trīs mākslinieka Ilmāra Blumberga jubilejas izstādes

Atklās trīs mākslinieka Ilmāra Blumberga jubilejas izstādes
Publicitātes foto . Ilmārs Blumbergs. „Gaisma uz sienas”
14-08-2013 A+ A-
Ceturtdien, 15. augustā, trīs izstāžu vietās Rīgā – LNMM izstāžu zāles „Arsenāls” Lielajā zālē un radošajā telpā, un galerijā „Māksla XO” – tiks atklātas Ilmāra Blumberga darbu izstādes „Es nemiršu” un „Es nemiršu pie Ilzes”.

„Kāpēc uz sienas jāglezno jūra un jāgaida saulgrieži, kad vakara gaisma, iespīdot darbnīcā, aizsniedzas līdz uzgleznotai jūrai un dzeltenā gaismas diagonāle, gandrīz nemanāmi, slīd pāri horizontam?

Kāpēc jāglezno un jāgaida vēl nākamais un nākamais gads, lai atkal to ieraudzītu? Šo nejaušību. Šo salikumu, kurā cilvēka varēšanas nevarīgums vienojas ar Dabas pilnību.

Un es, naivais, mēģinu TO VISU vēl uzgleznot!

Kāpēc?

Liecies mierā, aizbrauc uz Jūras malu, apsēdies un skaties kā Saule rit!”

Ilmārs Blumbergs, 2013.

Ilmāra Blumberga (1943) daiļrade ir vienlaikus jautājumi un atbildes uz cilvēces esamības iemesliem, kas atklājas tiem, kuri spēj būt pazemīgi, atbrīvoti, atvērti un alkstoši to saskatīt. Lai arī kam meistars pievērstos – grafikai, glezniecībai, tēlniecībai vai scenogrāfijai –, tas vienlaikus ir gan kā baudas avots vizuālās kultūras estētiem, gan kā medijs, caur kuru uztvert vispārcilvēciskās patiesības.

Izstāžu zālē „Arsenāls” būs skatāmas gleznu sērijas „Kalpošana”, „Vērotājs”, „Notikums pie loga", „Novēršanās no vērša”, „Tas pats”, „Sarkanie darbi”, „Visu laiku snieg”, „Stroncija sērija”, „Pelēkie darbi”, „Novēršanās no mātes” („Katrs cilvēks pieaugot, iziet tam cauri. Kaut kas līdzīgs notiek briedumā. Tikai māte te ir pati dzīve. Beigās tu paliec viens.”).

Savukārt Radošajā darbnīcā otrajā stāvā ir eksponēti grafikas darbi, zīmējumi un filma – kopumā vairāk nekā simts darbu, kas tapuši laikā no 1993. līdz 2013. gadam. Tie būs „visi kopā. Nevis daudz, bet viss. Kā viens veselums,” saka autors.

Caur savu personību un radošo garu Ilmārs Blumbergs ir viens no mūsdienu latviešu māksliniekiem, kā daiļrade apbur un aizkustina skatītājus daudzviet pasaulē.

Ar izstādēm „Es nemiršu” un „Es nemiršu pie Ilzes” tiks svinēta Ilmāra Blumberga 75. gadu jubileja, ko papildinās arī grāmata.

 

0 komentāri

Komentāru nav