Pianisma zvaigžņu festivālā – spožas personības

Pianisma zvaigžņu festivālā – spožas personības
Publicitātes foto . Pianiste Agnese Egliņa
06-04-2013 A+ A-
„Tīģeris pie taustiņiem”, skandalozais Čaikovska konkursa laureāts, fantastiskais duets, kurā apvienojušies spoži pianisti no Dānijas un Krievijas – tas viss un vēl vairāk jau pavisam drīz 21. Starptautiskajā Pianisma zvaigžņu festivālā, ko šogad Liepājas Simfoniskais orķestris rīko no 19. līdz 21. aprīlim.

Ar koncertu 19. aprīlī plkst. 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā 21. Starptautisko Pianisma zvaigžņu festivālu atklās spoži latviešu pianistiviens no erudītākajiem klavierspēles pedagogiem Latvijā, ievērojams latviešu vidējās paaudzes pianists Juris Kalnciems, viens no Latvijas spožākajiem jaunajiem pianistiem ar starptautiski atpazīstamu vārdu Andrejs Osokins un apbrīnojami enerģiskā, temperamentīgā un reizē smalkā Agnese Egliņa, kas savā dzimtajā Liepājā pirmo reizi atskaņos Kārļa Lāča Klavierkoncertu, ko vēl janvārī komponista autorkoncertā ar ovācijām uzņēma Rīgas publika.

Pianists Andrejs Osokins. Publicitātes foto

20. aprīlī festivāla publiku priecēs divi koncerti. Liepājā Graudu ielas koncertzālē plkst. 15.00 ļoti aizraujošu programmu piedāvās krievu un dāņu pianistu duets – spožā Polīna Fradkina, kas regulāri koncertē gan Krievijā, gan ārvalstīs, kuras ieraksti skan dažādos radio un televīzijas kanālos un kurai opusus ir veltījuši daudzi mūsdienu komponisti un viens no vadošajiem savas paaudzes dāņu pianistiem Pols Rozenbaums, kas ar saviem koncertiem un piedalīšanos dažādos ievērības cienīgos festivālos apceļojis ASV, Eiropu un Meksiku. Dueta izpildījumā skanēs Stravinska, Ravēla, arī Grīga un citu komponistu skaņdarbi.

20. aprīlī plkst. 18.00 Liepājas Latviešu biedrības namā koncertēs reiz presē par „tīģeri pie taustiņiemdēvētā britu džeza pianista Džūliana Džozefa trio. Kaut pats meistars Liepājā viesosies jau ceturto reizi (pirmo reizi tas bija 2003. gada Pianisma zvaigžņu festivālā, pēc tam 2006. un 2007. gadā festivālā „Aile Jazz” – visas reizes sadarbojoties ar vietējiem mūziķiem), tieši šī būs unikāla iespēja šeit dzirdēt dižo Atlantijas okeāna kreisā krasta džezmeni muzicējam ar slaveno trio (basists Džaspers Hoibijs un bundzinieks Marks Mondesirs).

Džulians Džozefs. Publicitātes foto

Festivāla noslēguma koncertā 21. aprīlī plkst. 18.00 Liepājas Latviešu biedrības namā Liepājas Simfoniskais orķestris muzicēs ar ārvalstu viesiempieredzes bagāto īru pianistu Maiklu O’Rurku, uzlecošo lietuviešu zvaigzni Kasparu Uinsku, kas jau sniedzis augstu novērtētus koncertus pasaules slavenākajās koncertzālēs un Aleksandru Lubjancevuvairāku starptautisku konkursu uzvarētāju –, kura dēļ 2011. gadā Čaikovska konkursā izcēlās plašu rezonansi pasaules presē guvušais žūrijas skandāls.

„Ar vairākiem no šā gada festivāla dalībniekiem esmu jau strādājis ir gan Agnese Egliņa, gan Kaspars Uinsks, arī Andrejs Osokins. Esmu pagodināts, ka festivālā piedalīsies pieredzējušais pianisma profesors Juris Kalnciems. Ar nepacietību gaidu sadarbību arī ar pārējiem māksliniekiem, no kuriem vislielākā intriga solās būt krievu pianista Aleksandra Lubjanceva debija Latvijā,” pauž LSO mākslinieciskais vadītājs Atvars Lakstīgala.

Ar festivāla programmu un detalizētākiem mākslinieku aprakstiem var iepazīties Liepājas Simfoniskā orķestra mājaslapā www.lso.lv.

Biļetes un abonementus uz festivāla koncertiem var iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs.

21. Starptautisko Pianisma zvaigžņu festivālu atbalsta „Fazioli”, „Schimmel”, „Piano.lt”, Latvijas Kultūras ministrija, Valsts Kultūrkapitāla fonds, Liepājas pilsētas dome un Kultūras pārvalde, SEB banka, Dānijas un Īrijas vēstniecības Latvijā, kā arī Dānijas Kultūras institūts.

0 komentāri

Komentāru nav