Rīgas dome atbalsta finansējuma piešķiršanu „Staro Rīga”

Rīgas dome atbalsta finansējuma piešķiršanu „Staro Rīga”
F64
14-08-2013 A+ A-
Rīgas domes Finanšu un administratīvo lietu komiteja trešdien, 14. augustā, atbalstīja finansējuma piešķiršanu Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas projektam – gaismas festivālam „Staro Rīga” 165 tūkstošu latu apmērā 2013. gadam un 250 tūkstošus – 2014. gadam.

Finansējums piešķirts pašvaldības budžeta programmā „Līdzfinansējums Eiropas Savienības fondiem un citiem projektiem”.

Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas īstenošanai finansējums tiek piesaistīts no valsts budžeta, Rīgas pašvaldības budžeta, Eiropas Savienības fondiem un kā arī sponsoru un partneru finansējuma.

Papildus tam nodibinājums „Rīga 2014” aktīvi strādā, piesaistot finansējumu no citiem finanšu avotiem – ES atbalsta programmas „Kultūra”, īstenojot projektus „Oktobris bērnu mēnesis”, „Urbānās fasādes”, Norvēģijas finanšu instrumenta un citiem starptautiskiem finansējuma avotiem.

Augsti novērtējot „Rīga 2014” programmu, šā gada maijā Eiropas Komisijas starptautiskā žūrija nodibinājumam „Rīga 2014” apstiprināja Melinas Merkuri balvu 1,5 miljonu eiro apmērā.

Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmu veido vairāk nekā divsimt Eiropas kultūras galvaspilsētas gada pasākumu visdažādākajos mākslas un kultūras žanros. 2014. gada programmas notikumi bagātinās un papildinās jau tradicionāli esošo Rīgas kultūras pasākumu klāstu.

Programma tapusi, sadarbojoties plašam mākslinieku, rīdzinieku, valsts iestāžu, Latvijas pašvaldību un kultūras organizāciju lokam un veidojot kultūras gada notikumus augstā starptautiskā līmenī ar Eiropas un pasaules elpu. Daudzi no 2014. gada notikumiem notiks neierastās vietās, tostarp ne tikai Rīgas centrā, bet visās pilsētas apkaimēs, būs daudz bezmaksas pasākumu un ikviens būs aicināts līdzdarboties un kļūt par dalībnieku kādā sev interesantā pasākumā.

0 komentāri

Komentāru nav