Bērni no „Mūzika, deja, piedzīvojums!” tiekas meistarklasēs

Bērni no „Mūzika, deja, piedzīvojums!” tiekas meistarklasēs
Publicitātes foto . Deju uzveduma mēģinājums deju studijā „Dzirnas”
14-08-2013 A+ A-
„Latvijas Koncertu” sadarbībā ar Rīgas Sociālā dienesta dienas centru pedagogiem un bērniem uzsāktā vērienīgā bērnu deju projekta „Mūzika, deja piedzīvojums!” ietvaros no 19. līdz 25. augustam Engures vidusskolā notiks radošās darbnīcas-meistarklases, kurās piedalīsies 70 dienas centru bērnu un sociālo dienestu darbinieku, kultūras portālu „Rīga 2014” informē VSIA „Latvijas Koncerti” pārstāvji.

Meistarklases vadīs horeogrāfs un deju pedagogs Agris Daņiļevičs un „Dzirnu” deju skolotāji, kā arī izcilā režisore no Norvēģijas Sigrida Strema Reibo (Sigrid Strøm Reibo).

Radošajās darbnīcās-meistarklasēs Engurē bērniem notiks gan deju nodarbības, gan sporta spēles, gan radošās darbnīcas. Projekta dalībnieki varēs izpētīt Engures apkārtni, dodoties pārgājienā ar kontrolpunktu meklēšanu un komandu uzdevumiem. Katrai dienai radošo darbnīcu-meistarklašu organizatori ir devuši savu moto – „Es iepazīstos!”, „Es protu un daru!”, „Es un mana komanda!”, „Es to paveicu!”, „Es atklāju ko jaunu!”.

Bērnu deju projekta „Mūzika, deja, piedzīvojums!” kulminācija paredzēta 2014. gada jūnijā kā daļa Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas „Rīgas festivāla” laikā.

Projekta mērķis ir deju uzveduma izveidošana, kurā piedalīsies Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris un aptuveni 100 bērnu vecumā no astoņiem līdz 18 gadiem no Rīgas Sociālā dienesta pieciem dienas centriem – „Čiekurs”, „Pirmais stāvs”, „Skudrupūznis”, „Vecmīlgrāvis”, „Kamene”; Rīgas Sociālā dienesta piecām līgumorganizācijām – dienas aprūpes centriem „Sirdsgaisma”, „Roku rokā”, „Stropiņš”, „Patvērums”, „Torņakalns” un Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra „Ilga”.

Uzvedumu veidos norvēģu režisore Sigrida Strema Reibo, horeogrāfs un deju pedagogs Agris Daņiļevičs un zviedru diriģents Kristians Lindbergs (Christian Lindberg).

Uzvedumā tiks izmantoti fragmenti no amerikāņu komponista Leonarda Bernsteina skaņdarbiem „Westside Story” („Vestsaidas stāsts”), „Candide” („Kandids”) , „On The Town” („Pilsētā”) u. c.

Sadarbībā ar Latvijas Televīziju tiks veidota filma, kurā būs redzams noslēguma uzvedums 2014. gada jūnijā, kā arī gada garumā dokumentētie nozīmīgākie mēģinājumi un vasaras nometne. Filmu plānots dāvināt projektā iesaistītajiem bērniem un izmantot kā uzskates materiālu „Rīga 2014” laikā.

Bērnu deju projekts „Mūzika, deja piedzīvojums!” norisinās ar „Rīga 2014” atbalstu.

 

0 komentāri

Komentāru nav