Igo un Valta Pūces koncertuzvedums „Zeme” – Dzintaru koncertzālē

Igo un Valta Pūces koncertuzvedums „Zeme” – Dzintaru koncertzālē
F64 . Mūziķis Igo un komponists Valts Pūce
15-08-2013 A+ A-
28. augustā plkst. 19.00 Dzintaru koncertzālē varēs izbaudīt dziedātāja Igo un komponista Valta Pūces jauno koncertuzvedumu „Zeme”, trešdien, 14. augustā, preses konferencē pavēstīja mūziķi.

Pirms diviem gadiem kopā ar komponistu Jāni Strazdu tika uzsākts četru dabas stihiju cikla „Uguns. Zeme. Ūdens. Gaiss” pirmais projekts „Uguns”, kuru ar dzejas, mūzikas, kā arī vizuālās mākslas palīdzību un savu mītisko stāstu par pasauli veidoja Igo.

Savukārt šīs vasaras nogalē Igo ar sponsoru atbalstu saviem klausītājiem piedāvā četru dabas stihiju cikla otro muzikālo projektu „Zeme”, kas tiek veidots ar dziedātāja, mūziķa un daudzpusīgā mākslinieka Igo radītu dzeju, komponista Valta Pūces oriģinālmūziku un mākslinieces Gitas Straustiņas video projekcijām. Jaunās koncertprogrammas pirmajā daļā Igo ar mūziķiem klausītājiem piedāvās skaņdarbus, kas veltīti zemes tēmai, savukārt koncerta otrajā daļā skanēs skaņdarbi no cikla „Uguns” un Igo zelta repertuāra.

„Ar Valtu Pūci šai tēmai pirmoreiz pieskāros pirms diviem gadiem, kad tapa mana dzeja. Tagad tas īstenojies ciklā „Zeme”,” teica dziedātājs, savukārt komponists Valts Pūce neslēpa savu gandarījumu par to, ka šis projekts ir teju īstenojies:

„Man tas ļoti patīk, jo ilgi perinājām domu par sadarbību un kādu lielāku projektu. Nu tas beidzot ir noticis. Šķiet, radies saturīgs darbs, tādēļ ļoti ceru, ka tam nebūs lemts vienas dienas mūžs.”

Koncertuzvedumā piedalīsies arī diriģenta Andra Veismaņa vadītais stīgu kvartets. „Ja pazīst Igo, tad ir jāzina, ka viņš nav tikai mūziķis – varētu teikt, ka viņš ir multimediāls projekts, kurā sintezējas dzeja, māksla, plenēri un skaņu ierakstu studija. Viņš nav vienkārši rokmūziķis, bet cilvēks ar iekšējo inteliģenci un kultūru,” savu sadarbības partneri raksturoja A. Veismanis.

 

Jaunajā koncertuzvedumā piedalīsies arī aktieri Dita Lūriņa-Egliena un Juris Strenga (viņš iejutīsies stāstnieka lomā), deju grupa „Buras”, dziedātāja Ieva Kerēvica, deju grupa „Buras”, Igo pavadošā grupa, videomāksliniece Gita Straustiņa, kura veidojusi arī jaunā albuma „Zeme” dizainu, mūziķi Valts Pūce un Jānis Strazds, elektroduets „Das IST”. Starp citu, jaunā koncertuzveduma un arī albuma tapšanā, katrs savā valodā ierunājot frāzi par to, cik sava zeme viņiem ir svēta un svarīga, piedalījušies aptuveni piecdesmit dažādu pasaules tautu pārstāvji, kuri pašlaik dažādu apstākļu dēļ dzīvo Rīgā un Latvijā.

Koncertuzvedums „Zeme” 28. augustā būs skatāms Dzintaru koncertzālē, 25. oktobrī – Valmierā, 1. novembrī – Jelgavā, 2. novembrī – Liepājā un 8. novembrī – Rīgā, Pārdaugavas koncertzālē.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs.

 

 

0 komentāri

Komentāru nav