Sākas ikgadējais Baltijas jūras dokumentālo filmu forums

Sākas ikgadējais Baltijas jūras dokumentālo filmu forums
15-08-2013 A+ A-
No 4. līdz 8. septembrim Rīgā un citviet Latvijā jau 17. reizi norisināsies ikgadējais Starptautiskais Baltijas jūras dokumentālo filmu forums, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Nacionālā Kino centra pārstāvji.

Forumā starptautiskas žūrijas atlasīti filmu autori un producenti no 14 dažādām valstīm pieredzējušu profesionāļu vadībā attīstīs iesniegtos projektus, kā arī piedalīsies projektu tirgū, kur TV pārstāvji, kino izplatītāji un fondu vadītāji no Baltijas un Skandināvijas, kā arī Beļģijas, Francijas, Vācijas, Lielbritānijas, Nīderlandes, Polijas un Krievijas iepazīsies ar topošajām filmām.

Skatītājiem foruma laikā tiek piedāvāta pasaulē ievērību guvušu dokumentālo filmu programma „Vairāk nekā sapnis”. Rīgā seansi notiks kinoteātrī „K.Suns” (Elizabetes ielā 83/85), tāpat šogad jau otro reizi filmu skate tiek rīkota arī citās Latvijas pilsētās – Liepājā, Jēkabpilī un Valmierā.

17. Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma filmu programma

Forumu atklās 2013. gada dokumentālā kino sensācija – genocīda pētnieku Dž. Openheimera, K. Sinnas un anonīmas Indonēzijas komandas kopdarbs „Nogalināšanas anatomija” („The Act Of Killing”, Dānija, Lielbritānija, 2012, vecuma ierobežojums 18+). Kino cienītājiem būs unikāla iespēja noskatīties filmas garo versiju.

Filmu programmu turpinās Krievijas aktualitātes pētošie kino darbi „Ziema, atkāpies!” („Зима, уходи!,” Krievija, 2012) un „Aplis kvadrātā” („Внутри квадратоного круга”, Krievija, 2011, īsfilma), kā arī sāmu režisores K. Gaurilofas skaudri krāšņais ceļojums globalizētajā pārtikas industrijā „Fasētie sapņi” („Säilöttyjä unelmia”, Somija, Zviedrija, 2012, 18+).

Īpašu seansu sarūpējuši Lietuvas kino autori, piedāvājot sirsnīgu stāstu par kādu bijušo noziedznieku – „Tēvs” („Tevas”, Lietuva, 2012), kā arī aicinot uz pavisam personisku diskusiju ar bērniem filmā „Sarunas par nopietno” („Pokalbiai rimtomis temomis”, Lietuva, 2012), kas uzdod jautājumus par vientulību, mīlestību, Dievu un pasaules un cilvēku attiecībām.

Festivāla programmā iekļauta arī Lielbritānijas filma „Es elpoju” („I Am Breathing”, Dānija, Lielbritānija, 2012) – stāsts par neārstējamu slimību sirgstoša, bet paskarbu humoru apveltīta jauna britu arhitekta Neila pēdējo dzīves gadu. Dzīvības un nāves trauslajās krustcelēs norisinās arī brīnišķīgais mīlestības stāsts „Asins brālis” („Blood Brother”, ASV, 2012, 16+), kas vēsta par jauna amerikāņu dizainera negaidītu pavērsienu pilnu ceļojumu uz Indiju un apliecina cilvēka spēju atrast dzīves jēgu krietni ārpus t. s. labklājības pasaules robežām. Abas filmas aizsākušas vērienīgas starptautiskas labdarības akcijas un pievērš uzmanību dzīves un laika vērtībai.

Dokumentālo filmu foruma sensācija ir zviedru filma „TPB:AFK. The Pirate Bay: Bezsaistē” („TPB:AFK. The Pirate Bay: Away From Keyboard”, Zviedrija, 2013), kas iepazīstina ar trim kiberpankiem, kas radījuši pasaules lielāko virtuālo failu apmaiņas vietni – pretrunīgi vērtēto „The Pirate Bay”.

Filmu programmu „Vairāk nekā sapnis” noslēgs divi kinoveltījumi dzīvespriekam – islandiešu mūziķu un videomākslinieku rotaļīgi veidotā kinopasaka par novatorisko, absolūti iedvesmojošo dāņu mūziķi Sigridiru Nielsdoutiru – „Vecmāmiņa Lo-Fi: Sigridiras Nielsdoutiras pagrīdes ieraksti” (Amma Lo-Fi, Islande, 2011), kā arī darbs par nerimstošas izdomas bagāto, azartisko Ašritu Fūrmanu – pārtikas veikaliņa saimnieku un Austrumu meditāciju praktizētāju, kas uzstādījis visvairāk Ginesa rekordu pasaulē – „The Record Breaker” (Dānija, 2012, īsfilma).

Foruma laikā skatītājiem būs iespēja tikties ar vairāku filmu režisoriem un producentiem un pēc filmu noskatīšanās piedalīties diskusijās, kuras plānots translēt interneta tiešraidē.

Skolēniem, studentiem, pensionāriem un filmu profesionāļiem seansi pieejami bez maksas, pārējiem skatītājiem biļetes cena – 2 lati. Filmas tiks demonstrētas oriģinālvalodā, ar subtitriem angļu valodā, nodrošinot tulkojumu arī latviski.

17. Baltijas jūras dokumentālo filmu foruma programmu un seansu laikus meklē šeit.

0 komentāri

Komentāru nav