Rīgā viesojas kultūras kurators un rakstnieks Kriss Šārps

Rīgā viesojas kultūras kurators un rakstnieks Kriss Šārps
Publicitātes foto
15-08-2013 A+ A-
Rīgā, kafejnīcā „Kafka” (Vaļņu ielā 26, 2. stāvā), viesosies šobrīd Meksikā dzīvojošais amerikāņu izcelsmes neatkarīgais kurators un rakstnieks Kriss Šārps (Chris Sharp), ar kura lasījumu Laikmetīgās mākslas centrs „kim?” aizsāk Rīgas – Eiropas kultūras galvaspilsētas programmas projektu „Gaidot... (Kādas idejas arheoloģija)”.

Projekta ietvaros kultūras galvaspilsētas gada laikā no dažādām pasaules valstīm Rīgā ieradīsies vismaz seši dažādu disciplīnu profesionāļi – domātāji, tostarp kuratori, filozofi, rakstnieki, mākslinieki un mūziķi, ar mērķi pētīt, iedvesmoties un mijiedarboties ar vietējo kultūrvidi. Šo domātāju viesošanās Rīgā būs savstarpēji atšķirīgas – tās būs gan ar mākslinieku studiju vizītēm saistīti radoši braucieni, gan specifisku teorētisko nostādņu prezentācijas, performanču un izstāžu projekti.

Rakstnieks un kurators Kriss Šārps Rīgas publikai stāstīs par savu radošo darbību, jaunatvērto projekta telpu „Lulu” (Mehiko) un prezentēs pētījumu par atteikšanos no mākslas kā publiskas prakses un mākslinieka radošās darbības apzinātu pārtraukšanu.

Pēdējo desmit gadu laikā vairāki mākslinieki, kuri savulaik pieņēmuši apzinātu lēmumu pārtraukt savu karjeru, – tādi kā Lī Lozano (Lee Lozano), Šarlote Posenenski (Charlotte Posenenske) un Tehčins Hsjē (Tehching Hsieh) – ir nonākuši jaunā uzmanības centrā. Viņi kļuvuši par būtiskiem šā neviendabīgā un teorijas rāmjiem nepadevīgā „atteikšanās” temata elementiem. Tieši tādēļ Šārps nemēģina piedāvāt vispārīgu „atteikšanās” skaidrojumu, bet gan uzmanību fokusēt uz temata neseno izcelsmi, cerot rast skaidrojumu mistērijām, kas to apvij.

Krisa Šārpa lasījums norisināsies 15. augustā plkst. 18.00 kafejnīcā „Kafka”, Vaļņu ielā 26, otrajā stāvā. Pasākuma publiskajai daļai noslēdzoties, Kriss Šārps būs pieejams sarunām un diskusijām ar interesentiem. Pēc pasākuma lasījuma konspekts būs pieejams portālā „Satori”.

0 komentāri

Komentāru nav