Pasaulslavenais džezmenis Igors Butmans – festivālā „Summertime”

Pasaulslavenais džezmenis Igors Butmans – festivālā „Summertime”
Publicitātes foto . Mūziķis Igors Butmans
15-08-2013 A+ A-
Sestdien, 17. augustā, plkst. 19.00 Dzintaru koncertzālē festivāla „Summertime – aicina Inese Galante” ietvaros uzstāsies izcilais džezmenis Igors Butmans ar kvartetu. Mūziķis savā programmā piedāvās gan paša komponētās melodijas, gan pasaulslavenu komponistu skaņdarbus.

Igors Butmans ir Krievijas džeza saksofona zvaigzne, kas pārsteidz ar spēles emocionālo enerģiju un spēku. Viņa rokās tenorsaksofons iegūst lirisku, dziedošu, smeldzīgu un patiesi dziļu nokrāsu. Viņš ir uzstājies visprestižākajā Ņujorkas džeza klubā – „Blue Note”, muzicējis kopā ar dižākajiem džeza māksliniekiem Arti Šepu, Petu Metīni, Džo Lovano, Reičelu Zi, Laijonelu Hemptonu, Vintonu Marsali, Reju Čārlzu, El Džero u. c. Spēlējis ASV un Krievijas prezidentiem.

Muzicēt Igors Butmans sācis 11 gadu vecumā, izvēloties apgūt klarnetes spēli, pavisam nopietni mūzikai pievērsies vidusskolā, sākot spēlēt saksofonu. Studenta gados spēlējis kopā ar krievu grupām „Akvarium” un „Kino”. Jau 20 gadu vecumā mūzikas kritiķi viņu nosauca par „gada atklājumu”.

26 gadu vecumā Butmans emigrēja uz ASV, kur „The Berklee College of Music” ieguva koncertsaksofonista un komponista diplomu. ASV Igora Butmana karjera attīstījās ļoti strauji. Ņujorkā tika izdots Igora Butmana pirmais mūzikas albums, kam sekoja daudzi citi. Šobrīd Igoram Butmanam jau ir sava ierakstu kompānija „Butman Music Records”, kurā ierakstus ir veikuši mūziķi Bils Evanss, Edijs Gomezs, Allans Hariss, Rendijs Bekers un daudzi citi.

Ieguvis pieredzi ASV, Igors Butmans atgriezies Krievijā, lai attīstītu džeza mūziku savā dzimtenē. „Igor Butman Jazz orchestra” spēlē vadošie Krievijas džezmeņi. Vienlaikus radies arī viņa kvartets, kurā spēlē Antons Baronins  (klavieres), Vitālijs Solomonovs (kontrabass), Eduards Zizaks (sitaminstrumenti). I. Butmans darbojas arī kā džeza festivālu producents. Viņam izdevis izveidot sakarus starp ASV un Krievijas džeza aprindām.

Vairāk informācijas par festivāla programmu var atrast festivāla „Summertime” mājaslapā.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav