Ar koncertu Liepājā VAK „Latvija” atklās Garīgās mūzikas festivālu

Ar koncertu Liepājā VAK „Latvija” atklās Garīgās mūzikas festivālu
Ansis Starks . Valsts Akadēmiskais koris „Latvija”
15-08-2013 A+ A-
17. augustā plkst. 19.00 Liepājas Sv. Jāzepa Romas katoļu katedrālē Valsts Akadēmiskais koris „Latvija” atklās 16. Starptautisko garīgās mūzikas festivālu. Koncertā izskanēs Ērika Ešenvalda kormūzika un Arvo Perta „Te Deum”. Kopā ar kori uzstāsies arī kora un festivāla ilggadējs sadarbības partneris Liepājas Simfoniskais orķestris, pie diriģenta pults stāsies kora mākslinieciskais vadītājs un galvenais diriģents Māris Sirmais.

Koncerta pirmajā daļā izskanēs komponista Ērika Ešenvalda kormūzika. Klausītājiem būs iespēja dzirdēt skaņdarbus no šovasar tikko izdotā Ērika Ešenvalda kormūzikas kompaktdiska „At the foot of the sky”, kas ierakstīts sadarbībā ar Valsts Akadēmisko kori „Latvija” un Māri Sirmo. Pēc koncerta būs iespēja iegādāties kompaktdisku, kā arī saņemt autogrāfu no paša komponista, kurš būs koncerta īpašais viesis.

Koncerta otrajā daļā skanēs šā laikmeta garīgās mūzikas etalona Arvo Perta „Te Deum”, kas sarakstīts tikai un vienīgi šim komponistam raksturīgā kompozīcijas tintinnabuli manierē (zvaniņu stils).  Šo skaņdarbu koris „Latvija” izpildījis vairākkārt, un šogad to novembrī atskaņos arī Maskavā Pētera Čaikovska koncertzālē. Liepājā klavieru solo izpildīs daudzsološā pianiste Elīna Bērtiņa.

Biļetes uz festivāla koncertiem var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā.

Papildu informācija par Starptautiskā garīgās mūzikas festivāla koncertiem pieejama VAK „Latvija” mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav