Lielākā daļa Dziesmu svētku biļešu – izpārdotas

Lielākā daļa Dziesmu svētku biļešu – izpārdotas
Rīga 2014 . Ap plkst. 14.00 pie Dailes teātra kases ieejas bija izveidojies liels biļešu tīkotāju pulks
06-04-2013 A+ A-
Divu stundu laikā ir nopirktas visas publiskajā tirdzniecībā pieejamās biļetes uz Noslēguma koncertu un diviem Deju lieluzveduma koncertiem, aģentūru LETA informēja Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva. Līdz plkst. 18.00 bija nopirkti 72 procenti no visām publiskajā tirdzniecībā pieejamām Dziesmu un deju svētku biļetēm.

(Ziņa papildināta ar jaunāko informāciju.)

Divās stundās nopirktas 14 836 biļetes uz visiem Dziesmu un deju svētku pasākumiem, pilnībā ir pārdotas publiskajā tirdzniecībā pieejamās biļetes uz Noslēguma koncertu un Deju lieluzvedumiem 5. jūlijā plkst. 22.00 un 6. jūlijā plkst. 22.00.

Līdz plkst. 18.00 ir nopirkti 72 procenti no visām publiskajā tirdzniecībā pieejamām Dziesmu un deju svētku biļetēm.

Šobrīd joprojām ir pieejamas 800 biļetes uz Noslēguma koncerta ģenerālmēģinājumu, vērienīgo vokāli simfoniskās mūzikas koncertu „Arēnā Rīga”, Garīgās mūzikas koncertu Doma baznīcā, vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncertu Sv. Jāņa baznīcā, tautas mūzikas koncertu „Raksti” Ķīpsalā, kokļu mūzikas koncertu Ķīpsalā u. c. pasākumiem.

Svētku nedēļā notiks 62 pasākumi, no kuriem lielākā daļa būs bezmaksas. Būtiskākie notikumi tiks rādīti gan tiešraidē, gan ierakstos Latvijas Televīzijā, internetā un uz lielajiem ekrāniem Esplanādē un Doma laukumā. Savukārt 1. maijā publiskā tirdzniecībā tiks nodotas iepriekšējā rezervācijā neizpirktās biļetes.

Pilnībā izpārdotas biļetes uz Deju lieluzvedumu koncertiem un ģenerālmēģinājumiem, Noslēguma koncertu un ģenerālmēģinājumu, bērnu folkloras kopu un solistu koncertu „Zvaigžņu sega”, Jāzepa Vītola 150. dzimšanas dienai veltīto koncertu, vokālo ansambļu laicīgās mūzikas koncertu „Putns ar zīda asti”, bērnu vokālo ansambļu koncertuzvedumu „Jūriņā”.  

Portālā ss.lv ir parādījušies sludinājumi par Dziesmu un deju svētku biļešu pirkšanu un pārdošanu.

„Svētku rīkotājs Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina iedzīvotājus neiegādāties biļetes uz Dziesmu un deju svētku pasākumiem ārpus oficiālā biļešu izplatītāja „Biļešu paradīzes”  tirdzniecības vietām. Pastāv varbūtība, ka Jūs iegādāsities viltotas biļetes, kuras neakceptē biļešu elektroniskie lasītāji biļešu norišu vietās, un svētku rīkotāji diemžēl nevarēs garantēt Jums it kā nopirkto vietu pasākumā. Svētku rīkotāji aicina informēt par visiem aizdomīgajiem negodīgajiem darījumiem ar svētku biļetēm pa e-pastu info@dziesmusvetki.lv,” akcentē Latvijas Nacionālās kultūras centra direktore Dace Melbārde.

 

Šodien tirdzniecībā nonāca 8717 biļešu uz XXV Vispārējo latviešu Dziesmu un XV Deju svētku noslēguma koncertu „Līgo” Mežaparka Lielajā estrādē, savukārt uz deju lieluzveduma „Tēvu laipaspriekšnesumiem, kas Daugavas stadionā būs skatāmi četras reizes, kopumā būs pieejamas 12 418 biļetes.

 

Svētku nedēļā notiks 62 pasākumi, no kuriem lielākā daļa būs bezmaksas. Būtiskākie notikumi tiks rādīti gan tiešraidē, gan ierakstos Latvijas Televīzijā, internetā un uz lielajiem ekrāniem Esplanādē un Doma laukumā. Savukārt 1. maijā publiskā tirdzniecībā tiks nodotas iepriekšējā rezervācijā neizpirktās biļetes.

Jau pirmajā stundā „Biļešu paradīzestirdzniecības vietās nopirktas 8398 biļetes uz visiem Dziesmu un deju svētku pasākumiem, savukārt interneta veikalā www.bilesuparadize.lv pirmajās minūtēs vien saņemti 76 000 pieprasījumi, informēja Vasiļjeva.Rinda pēc Dziesmu svētku biļetēm pie Dailes teātra. Foto: Rīga 2014

„Lūdzam būt pacietīgiem, gaidot „Biļešu paradīzessistēmas atbildi uz biļešu pirkuma pieprasījumu. Visi biļešu pirkuma pieteikumi tiks saņemti un automātiski ievietoti datu apstrādes sistēmā,” paskaidroja Vasiļjeva. Pa tālruni pirmās pusstundas laikā rezervēti 3000 biļešu, un milzīgā pieprasījuma dēļ tālruņa līnija ir ļoti noslogota.

„Pieprasījums ir milzīgs, tāpēc arī tālruņa līnija ir ļoti noslogota. Aicinām cilvēkus būt pacietīgiem, izprotošiem un pēc brīža atkārtoti zvanīt uz biļešu rezervācijas tālruni 67371000,” uzsvēra I. Vasiļjeva.

Lielākās rindas izveidojušās biļešu tirdzniecības vietās Kongresu namā, Latvijas Nacionālajā operā, Dailes teātrī, tirdzniecības centrā „Domina” un Latvijas Nacionālajā teātrī.

Jau vēstījām, šodien visā Latvijā no plkst. 11.00 „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās sākusies biļešu iepriekšpārdošana uz Dziesmu un deju svētku maksas pasākumiem, taču jau vairākas stundas pirms biļešu tirdzniecības sākuma daudzviet veidojās rindas, cilvēki pēc biļetēm stāvējuši pat naktī.


Pie Dailes teātra īsi pirms biļešu tirdzniecības sākuma rindā stāvēja aptuveni 170 cilvēku. Rinda sākusi veidoties jau naktī. Kāds vīrietis, kas pie teātra kases ieradies plkst. 8.00, saņēmis 97. kārtas numuru.

 

Rinda pie Latvijas Nacionālās operas kasēm sākusi veidoties plkst. 5.00 no rīta, un pirmie cilvēki pēc plkst. 11.00 bija laimīgi iegādājušies biļetes, novēroja aģentūra LETA. Tobrīd pie operas bija aptuveni 200 cilvēku gara rinda.

XXV Vispārējie latviešu Dziesmu un XV Deju svētki Latvijā notiks no 2013. gada 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētku galvenais vēstījums ir „Gaisma līgo Latvijā”.


 

0 komentāri

Komentāru nav