„Dirty Deal Teatro” uzsāk sesto sezonu renovētajā Spīķeru kvartālā

„Dirty Deal Teatro” uzsāk sesto sezonu renovētajā Spīķeru kvartālā
Didzis Grodzs . Skats no „Dirty Deal Teatro” izrādes „Nacionālais attīstības plāns”
15-08-2013 A+ A-
„Dirty Deal Teatro” šogad uzsāk savu sesto sezonu nu jau renovētajā Spīķeru kvartālā. Sezona tiks atklāta ar Reiņa Suhanova un Jāņa Znotiņa radītu teātra mākslas projektu „Atmiņas tumsā” mūsdienu kultūras foruma „Baltā nakts” laikā 7. septembrī, kultūras portālu „Rīga 2014” informē teātra pārstāvji.

Jaunajā sezonā „Dirty Deal Teatro” tiks uzsākts jauns izrāžu cikls „Līdz 18”, kurā būs apvienotas izrādes bērniem un jauniešiem. Savukārt šīs sezonas pirmais jauniestudējums būs oktobra sākumā ciklā „Personas kods” – Fjodora Dostojevska „Noziegums un sods”.

„Baltajā naktī” gaidāmais „Atmiņas tumsā” ir teātra mākslas projekts, kurā vienkopus apvienojas teatralitāte un spēle. Tajā dalībnieki ir visi klātesošie. „Atmiņas tumsā” sniegs iespēju radīt savu stāstu, gūstot iedvesmu no spēles telpas un tās veidotāju radītajiem noteikumiem. Šeit katrs varēs ieraudzīt, cik lielu nospiedumu mūsu atmiņās atstāj priekšmeti. Šo spēli radījuši režisori Reinis Suhanovs un Jānis Znotiņš, un tā pirmo reizi tika rādīta teātra festivālā „Dirty Drama” Kuldīgā un Rīgā šovasar.

Jau kopš iepriekšējās sezonas „Dirty Deal Teatro” tiek veidoti dažādi izrāžu cikli –  „Okupē Rīgu”, „Personas kods”, „Uztveres mērījumi”, kā arī „Tests” sadarbībā ar Latvijas Nacionālo teātri.

Ar šo sezonu tiks aizsākts jauns izrāžu cikls „Līdz 18”, kurā apvienotas izrādes bērniem un jauniešiem dažādās vecuma grupās. Šajā ciklā septembrī no Kalnciema ielas kvartāla uz „Dirty Deal Teatro” atceļo režisores Ingas Tropas izrāde ar pasakām un cepumu cepšanu bērniem vecumā no trim līdz sešiem gadiem par pasaules, cilvēku un zvaigžņu noslēpumiem – „Kā saule gadījās”. Vēl šajā ciklā šā gada oktobrī gaidāma radošās apvienības „Nomadi” izrāde ģimenēm – „Ziemas māja”.

Sezonas turpinājumā bērniem un jauniešiem domātajā ciklā tiks iestudētas vēl trīs izrādes – režisores Ingas Tropas izrāde sākumskolas vecuma jauniešiem pēc Jāņa Jaunsudrabiņa „Baltā grāmata” motīviem; režisora Dmitrija Petrenko izrāde pamatskolēniem pēc Rūdolfa Blaumaņa noveles „Nāves ēnā” motīviem un dramaturga Jāņa Baloža un režisora Kārļa Krūmiņa izrāde vidusskolēniem par kultūras kanonu – „Kultūras fantoms”.

Oktobra sākumā gaidāms pirmais „Dirty Deal Teatro” sezonas jauniestudējums izrāžu cikla „Personas kods” ietvaros. Tā būs režisoru Toma Auniņa un Normunda Griestiņa interpretācija F. Dostojevska romānam „Noziegums un sods”.

Tajā galveno – nabadzīgā studenta Rodiona Romanoviča Raskoļņikova – lomu spēlēs Andris Kalnozols.

Vairāk par „Dirty Deal Teatro” izrādēm un repertuāru lasi šeit. Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties visās „Biļešu paradīzes” kasēs.

 

 

 

 

 

0 komentāri

Komentāru nav