Opermūzikas koncerts „No Kurzemes hercoga līdz Vāgneram”

Opermūzikas koncerts „No Kurzemes hercoga līdz Vāgneram”
Publicitātes foto . Opermūzikas koncertā pie Brīvības pieminekļa uzstāsies arī izcilais basbaritons Egils Siliņš
16-08-2013 A+ A-
Rīgas svētku ietvaros piektdien, 16. augustā, plkst. 21.00 pirmo reizi pie Brīvības pieminekļa notiks opermūzikas koncerts, kurā uzstāsies Latvijā un pasaulē pazīstami mākslinieki – solisti Liene Kinča, Evija Martinsone, Egils Siliņš, Rīgas kamerkoris „Ave Sol”, Latvijas Nacionālās operas koris un „Svētku orķestris”. Koncerta mākslinieciskais vadītājs un diriģents – Andris Veismanis.

Koncerta programmā iekļauti ar Latvijas teātra vēstures lappusēm saistītu pasaulslavenu un mazāk pazīstamu komponistu spilgtākie skaņdarbi. Programmas kodolā – mūzika, kas savulaik skanējusi Kurzemes hercoga galmā, un Riharda Vāgnera operu lappuses. Koncerta rīkotāji sola, ka tas būs īsts baudījums ikvienam klausītājam krāšņās scenogrāfijas, gaismu un mūzikas saspēles dēļ.

Koncerta programmā iekļautās mūzikas autoru vidū prieks redzēt diemžēl reti atskaņotos savulaik ar Kurzemes hercoga kulturāli augstvērtīgo galma dzīvi saistītos kungus – Feihtneru un Hilleru, kuru skatuves darbu izrādīšana rotāja hercoga un viņa ģimenes svētkus.

Mocarta, Vēbera un Kreicera operu fragmenti ir atgādinājums par to, ka jau kopš 18. gadsimta beigām daudzi Eiropā slaveni skatuves opusi drīz pēc to pirmizrādīšanas metropolēs nokļuva arī uz Rīgas Vācu teātra skatuves, tātad rīdzinieki sava kultūras apvāršņa paplašināšanas jomā gāja soli solī ar citu Eiropas pilsētu mākslas baudītājiem.

Visbeidzot, Vāgners – operas milzis, kurš karjeras pašā sākumā kā vēl nepazīstams kapelmeistars pagodināja Rīgu, prasmīgi slīpējot mūsu toreizējā opernama kora un orķestra meistarību.

Koncertu vadīs Nacionālā teātra aktrise Dita Lūriņa-Egliena un muzikologs Orests Silabriedis.

Ar visu svētku programmu var iepazīties Rīgas svētku oficiālajā tīmekļa vietnē.

 

0 komentāri

Komentāru nav