Arī Daugavpils teātris atklāj jauno sezonu

Arī Daugavpils teātris atklāj jauno sezonu
Publicitātes foto . Daugavpils teātra kolektīvs
16-08-2013 A+ A-
Daugavpils teātris 26. sezonu atklās septembra vidū, kad Daugavpils cietoksnī norisināsies teātra festivāls – darbnīca „Telpa – Daugavpils”, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja teātra pārstāve Madara Pavlovska.

Daugavpilī tik liela mēroga festivāls notiks pirmo reizi, un tā laikā pilsētā pulcēsies dažādi mākslinieki: dramaturgi, režisori, scenogrāfi, aktieri, notiks dažādas diskusijas, lekcijas ar profesionāļu piedalīšanos. Taču lielākā uzmanība tiks pievērsta mākslinieku spējai atdzīvināt Daugavpils cietokšņa telpas un, iedvesmojoties no pilsētas vides, radīt jaunas izrādes. Tādējādi festivāls „Telpa – Daugavpils” kļūs gan par skolu un izaugsmes vietu māksliniekiem, gan arī par visas pilsētas mākslas pasākumu.

Savukārt pirmā jaunā izrāde, kas „iekustinās” teātra skatuvi, būs V. A. Mocarta opera „Teātra direktors”; tāpat skatītājus sagaidīs citas iepriekšējās sezonas favorītizrādes. Kopumā pagājušajā sezonā Daugavpils teātris iestudēja 12 pirmizrādes, un, kā atzina teātra direktors O. Šapošņikovs, šī sezona būtiski neatšķirsies, ņemot vērā pirmiestudējumu skaitu: proti, līdz gada beigām ir paredzēti seši jauniestudējumi.

Šosezon Daugavpils teātra Lielajā zālē ar režijas darbu debitēs horeogrāfe  I. Saveļjeva ar dejas izrādi „Kazanova”. Horeogrāfe jau divus gadus pēc kārtas ir izpelnījusies nominantes godu „Spēlmaņu nakts” gada balvā, un arī ar šo autorizrādi parādīs savas spējas gan kā horeogrāfe, gan kā režisore. Uzvedumā iesaistīsies Daugavpils teātra modernā  baleta trupa, kā arī dramatiskā teātra aktieri.

Daugavpils teātris skatītājiem piedāvās arī kopprojektu ar Latvijas Kultūras akadēmijas absolventiem, kad būs skatāms akadēmijas pasniedzēja un režisora M. Gruzdova iestudējums. Šis jauniestudējums būs ne tikai  kā repertuāra sastāvdaļa, bet tā mērķis ir arī sava veida integrācija. No vienas puses, Latvijas Kultūras akadēmijas absolventiem būs iespēja sevi pierādīt teātrī, kas ir ārpus Rīgas, iepazīstot Daugavpils teātra radošo vidi, un, no otras puses, Daugavpils teātra aktieriem būs iespēja sadarboties ar jaunu režisoru un pedagogu un tikko LKA beigušajiem studentiem.

Krievu valodā tiks iestudēta A. Čehova luga „Kaija” (režisors O. Šapošņikovs). Iestudējot krievu klasiku, Daugavpils teātris atspoguļo tendenci saviem skatītājiem piedāvāt arī nopietno krievu dramaturģiju.

Ja A. Čehova luga „Kaija” lielākai daļai ir zināms darbs, tad poļu autora V. Tomčika „Nirnberga” ir salīdzinoši mazpazīstamāka. Autors darbā no neparasta rakursa raugās uz vēsturiskajiem līkločiem un to skartajiem cilvēkiem, lielāko akcentu liekot uz cilvēku likteņiem. Polijā šī luga ir oriģināldramaturģijas topā, taču tā ir iestudēta arī citās valstīs. Šo kamerizrādi latviešu valodā  iestudēs režisors Harijs Petrockis. Iestudējums taps ar Polijas vēstniecības atbalstu.

Šosezon teātrī netiks aizmirsts arī par mazajiem skatītājiem: aktiera  M. Korsieša režijā būs skatāma izrāde „Trīs sivēntiņi”, kurā teātra aktieri ne vien spēlēs uz skatuves, bet arī paši veidos kostīmus un izrādes scenogrāfiju.

Kā tradīcija Daugavpils teātrī būs arī Ziemassvētku izrāde visai ģimenei, ko šosezon iestudēs režisors V. Jansons.

Biļetes uz septembra izrādēm Daugavpils teātrī var iegādāties internetā , kā arī teātra kasē (tālr.: 65426520).

Papildu informācija atrodama Daugavpils teātra mājaslapā.

0 komentāri

Komentāru nav