Rīgas svētku programma – ceļvedis nedēļas nogalei

Rīgas svētku programma – ceļvedis nedēļas nogalei
LETA . Rīgas svētku gājiens 2012. gadā
17-08-2013 A+ A-
Šajā nedēļas nogalē – no 16. līdz 18. augustam – norisinās tradicionālie Rīgas svētki, piedāvājot daudz interesantu pasākumu: koncertus, teātru izrādes, tirdziņus, izstādes... Lai neapmaldītos šajā piedāvājumā, arī kultūras portāls „Rīga 2014” piedāvā savu pasākumu atlasi 17. un 18. augustam. Turklāt svētki notiks ne tikai Rīgas centrā, bet arī ārpus tā.

Sestdiena, 17. augusts

* Vecrīgas tirgus „Teātris dzīvē – dzīve teātrī”  (Doma laukums, plkst. 10.00–23.00)

 

Par omulīgu un neaizmirstamu tirdziņa atmosfēru gādās vīru kvartets „Harmony 4 Riga” ar izklaidējošu dziesmu programmu,  apvienība „Mīmi” ar dzīvajām skulptūrām un teatrāliem skečiem un ielu karikatūristiem, klauni, žonglieri un akrobāti no Liepājas ceļojošā cirka „Bez Temata”. Leļļu miniatūras rādīs Jānis un Laila Kirmuškas, bet par īsti senatnīgu un nesteidzīgi rimtu iepirkšanās atmosfēru gādās vienmēr klātesošais leijerkastnieks.

 

 

 

* Fotoizstāde „Avotu iela 1,30 km” (Koka ēku renovācijas centrs „Koka Rīga”, Krāsotāju iela 12, plkst. 10.00–17.00)

Andas Krauzes un Harija Dainas Liepiņa fotostāsts rāda Avotu ielas ikdienu, kuras centrā ir cilvēks. Sastapšanās ar fotogrāfiju varoņiem un vietām notikusi vairāku gadu garumā. Projekts vai drīzāk bilžu krājums abiem aizsācies spontāni – ar pamazām augošu interesi par to, kas ikdienā notiek šajā nosacīti klusajā Rīgas centra apkaimē, kurā sadzīvo ar patinu klāts pirmatnīgums un mūsdienīgums. To var saukt arī par satikšanās kolekcionēšanu.
 Anda Krauze un Harijs Daina Liepiņš ir fotodraugu grupas „FotoBūda” biedri.

* Opera. Teātris. Kino. Savienotie trauki. Kinoteātris „Splendid Palace”, plkst. 11.00–18.30

„Splendid Palace” Rīgas svētku programmā piedāvā divas spilgtas godalgotas režisora Dāvja Sīmaņa filmas, kas veltītas operai – „Versija. LNO” (2006) un „Valkyrie Limited” (2009), kurā sekots Riharda Vāgnera „Nībelungu gredzena” cikla operas „Valkīra” iestudēšanai, režisora Viestura Kairiša pretrunīgajam domas lidojumam apvienojumā ar pārdrošām vizuālām fantāzijām mēmā kino estētikā.

 

Savukārt režisores Unas Celmas dokumentālā filma „Raganu mēnesis” (2012) ir divu tautā iemīļotu aktieru Harija Spanovska un Andra Bērziņa ceļojums, kura laikā, nezaudējot humoru un paradoksālu skatījumu, tiek meklēta dzīves jēga.

Seansu laiki – kinoteātra „Splendid Palace” mājaslapā.  Biļetes cena – 1 lats.

 

 

* Pasākums „Dienu pirms tam” Kalnciema kvartāls, plkst. 10.00–21.30

Plkst. 10.00–16.00 norisināsies zemnieku un amatnieku tirdziņš, kurā ar īpašiem piedāvājumiem piedalīsies arī Latvijas Nacionālais teātris.

Brūnajā mājā (Kalnciema ielā 35) plkst. 11.00 un 13.00 bērnus priecēs Liepājas leļļu teātra viesizrāde „Lāčradzis” (ieejas maksa – 3 lati; www.bilesuparadize.lv.).

Pagalmā (bedrē blakus restorānam) plkst. 12.00–14.00 māksliniece Velta Kešāne aicinās uz brīvdabas leļļu izrādēm bērniem. „Mūžīgā jaunība” ir jautra, miniatūra leļļu izrāde visai ģimenei par cilvēka nepiepildāmajām un mūžīgajām ilgām pēc nebeidzamas jaunības.

Plkst. 14.30–16.00 Vīnu veikala zālē Kalnciema kvartāla teātra studijas vadītājs un aktieris Varis Piņķis vadīs atvērto meistarklasi ikvienam interesentam. Ieeja – bez maksas.

Plkst. 19.00 Pasākumu kulminācijā Rīgas svētku viesiem būs iespēja noskatīties Kalnciema kvartāla teātra studijā tapušo izrādi „Žiguļa stāsts”, režisors – Varis Piņķis. Šī būs uzveduma pirmizrāde.

Plkst. 20.00 Rīgas Improvizācijas teātra viesizrāde.

Vairāk informācijas meklējiet Kalnciema kvartāla mājaslapā.

 

 

* Viduslaiku tirgus, teātris un bruņinieku turnīri pie Sv. Pētera baznīcas, plkst. 12.00–21.00

Meistari rādīs senās amatu prasmes, un arī apmeklētāji varēs sev kaut ko izgatavot, izmantojot senatnē lietotos instrumentus, bet īsti bruņinieki demonstrēs viduslaiku bruņojumu, tērpus un cīņas māku. Apmeklētāji varēs vērot turnīrus un viduslaiku tērpu parādi, apskatīt senās rotas, zobenus un bruņas. Bērniem būs atvērts rotaļu laukums ar viduslaikiem raksturīgām spēlēm un rotaļām.

* Rihards Vāgners un Rīgas pilsētas vēsturiskais operteātris – Vāgnera zāle, plkst. 12.00–18.00

Koncertos skanēs kompozīcijas, kas laikā, kad Vāgners dzīvoja Rīgā, tika bieži atskaņotas teātros un, iespējams, arī Vāgnera zālē:

 

plkst. 12.00 muzicē klavesīniste Darja Zemele;

plkst. 13.00 senās mūzikas ansamblis „Inégalité Mystique”;

plkst. 14.30 kultūrsocioloģes Dagmāras Beitneres ilustratīvs stāstījums un diskusija par teātra vēsturi, Rihardu Vāgneru un tā laika teātri;

plkst. 15.30 Mišela Rišāra de Lalandes operas „Versaļas strūklakas” uzvedums. Piedalās baroka koris „Collegium Choro Musici Riga”, baroka orķestris „Collegium Musicum Riga”, baroka deju grupa Stellas Upacieres vadībā. Diriģents – Māris Kupčs;

plkst. 17.00 muzicē klavesīniste Gertruda Jerjomenko.

 

 

* Eiropas kultūras galvaspilsētas kultūras vasarnīca „Esplanāde 2014”, plkst. 12.00–23.00:

plkst. 12.00 „Mammadaba” Putnu skola ģimenēm ar bērniem. Putnu būrīšu izstāde un izgatavošana kopā ar putnu ekspertiem un bērnu programma sadarbībā ar „Galleria Riga”;

plkst. 15.00 „S!gulda aizrauj!” ar kultūras, sporta un tūrisma aktualitātēm un iespēju izmēģināt spēkus minigolfā;

plkst. 17.00 Futbola spēle – precīzākie sitieni vārtos. Balvās futbolista A. Rudņeva krekls ar autogrāfu;

plkst. 19.00 Rīgas svētku Lielās spēles fināls Ivo Krumholca vadībā. Uzvarētāju apbalvošana;

plkst. 22.00 Latvijas filmu vakars. Sadarbībā ar Nacionālo Kino centru – Latvijas animācijas filmas pieaugušajiem;

plkst. 23.00 Filmas „Mammu, es tevi mīlu!” (2012., režisors J. Nords) papildu seanss!

Kultūras vasarnīcas programma ir pieejama kultūras portālā „Rīga 2014” .

 

Svētku programma „Teātru parāde” – 11. novembra krastmala, plkst. 13.00–23.00:

plkst. 13.00–15.00 Starptautiskais seno spēkratu salidojums „Rīga Retro 2013”;

plkst. 16.00–16.30 Muzikāli horeogrāfisks iestudējums „Dvēseles stīgas” Latvijas Nacionālās operas baleta, Rīgas Baleta teātra mākslinieki, deju grupa „Dzirnas” un dejas teātris „Grande” inscenējumā ar Raimonda Paula instrumentālo skaņdarbu melodijām;

plkst. 16.30–17.00 Latvijas ielu vingrotāju paraugdemonstrējumi;

plkst. 17.00–18.00 Rīgas skaistāko suņu parāde;

plkst. 18.00–19.00 Nepieradinātā folka orķestris. Neparasta un oriģināla mūzika – no karstām Balkānu, īru, afrikāņu, ebreju, igauņu un citu tautu dejām līdz visiem zināmām melodijām nepieradinātā folka orķestra aranžējumā;


plkst. 19.00–20.00 Koncertuzvedums „Mēs neapstāsimies!”. Dejo bērnu tautas deju ansamblis „Zelta sietiņš”, bērnu deju ansamblis „Teiksmiņa”, dzied bērnu vokālais ansamblis „Dzeguzīte”. Raimonda Paula mūzika, Guntara Rača vārdi;

plkst. 20.00–20.30 Ielu teātra trupa „Transe Express” (Francija). „Vecrīgas parāde”;

no Kaļķu ielas sākuma līdz 11. novembra krastmalai būs vērojama Lielo leļļu (Les Poupées Géantes) un bundzinieku (Les Tambours) muzikālā parāde – svētku apmeklētājiem būs iespēja vērot krāšņas milzu lelles, klausīties to hipnotizējošajās melodijās, doties līdzi ekstravaganto bundzinieku spēlētajam maršam;

plkst. 20.30–21.30 Ielu teātra trupa „Transe Express” (Francija). Krastmalas priekšnesums – „Mobilie vīriņi” (MOBILE HOMME). Šis ir viens no „Transe Express” spilgtākajiem priekšnesumiem – tas neatstāj vienaldzīgu nevienu;

plkst. 21.30–23.00 Profesionālā pūtēju orķestra „Rīga” koncerts „La Dolce Vita”. Programmā dažādu gadsimtu komponistu skaņdarbi no Belcanto zemes Itālijas līdz pat mūsdienu kinofilmu mūzikai. Solisti – Ilona Bagele, Andris Ludvigs un Ingus Pētersons. Diriģents – Mārtiņš Ozoliņš.

 

Svētdiena, 18. augusts

5. starptautiskais tekstilmozaīkas festivāls „Rīgas tekstilmozaīka 2013” – Rīgas kultūras centrs „Iļģuciems”, plkst. 10.00–18.00

 

Festivāls tiek rīkots, lai veicinātu tekstilmozaīkas kā vienas no tekstilmākslas tehnikām atpazīstamību Rīgā un Latvijā, piesaistītu plašāku auditoriju tekstilmozaīkas darbu radīšanas procesam, pamatojoties uz iepriekšējo festivālu iestrādātajām tradīcijām, nodrošinātu šīs mākslas nozares attīstību un izaugsmi, veicinātu starpkultūru sakarus, popularizējot Rīgu kā Latvijas kultūras galvaspilsētu. Festivālā plašākai publiskai apskatei tiks piedāvāta apjomīga izstāžu programma, kurā piedalīsies ne tikai Latvijas meistari, bet arī ārvalstu viesi no Vācijas, Lietuvas, Igaunijas, Ukrainas un Krievijas. Tā laikā būs iespējams apmeklēt izglītojošus un praktiskus seminārus, kuros pieredzējuši starptautiskie un pašmāju meistari dalīsies savā pieredzē.

Festivāla norises laiks no 17. līdz 25. augustam. No 18. līdz 24. augustam izstādes apskatāmas katru dienu no plkst. 10.00 līdz 18.00.

 

 

* Ekspozīcija „Sapnis par debesīm” – lidosta „Spilve”, Daugavgrīvas iela 140a, plkst. 10.00–17.00

Izstādē apskatāma izpletņu kolekcija, kas ražoti laika posmā no 1950. līdz 1990. gadam, Latvijā uzbūvētā pirmā planiera „Dullais Dauka” vai „Iesācējs” rasējumi (1928.g.) un citi interesanti eksponāti. Lidmašīnu ekspozīcija ir papildināta ar privātajā kolekcijā esošo lidmašīnu „Blerio”, ar ko 1909. gadā tika šķērsots Lamanša jūras šaurums. Savukārt lidostas ēkā izvietotajā fotogrāfes Helēnas Ertes darbu izstādē redzami Latvijā pazīstami cilvēki projektā „Ceļotāji laikā”.

Automašīnas novietošana – 2 lati. Vietu daudzums autostāvvietā ierobežots. Aicinām izmantot sabiedrisko transportu.

 

 

* Rīgas gadsimtu stāsti dejā, teātrī, mūzikā, faktos, leģendās Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs, Palasta iela 4, plkst. 11.0017.00:

plkst. 11.00–17.00 ekspresizstāde „Teātra pasaules relikvijas no muzeja krājumiem”;

plkst. 11.00–17.00 radošā darbnīca – izstādes veidošana „Dzīves skatuve un mans teātris”.  Atjautības un erudīcijas zibensturnīri „Viss par teātri Rīgā toreiz un tagad”;

plkst. 11.00, 13.00, 15.00 ekskursijas latviešu, krievu un angļu valodā „Rīgas gadsimtu stāstu skatuve: priekšmetu teātris, fakti un leģendas”;
plkst. 12.00–17.00 Kolonnu zālē koncertprogramma „Rīgas senās dejas un mūzikas koncertvirpulis – meistarklase ikvienam”. Piedalās ansambļi „Ballare”, „Magnolija”, „Galms”, „Kalendula”, „Cēsu pils seno deju grupa”, „Canto” un „Ludus”;

plkst. 12.30, 13.30, 15.30 aktiermākslas un skatuves runas meistarklase, brīvā skatuve „Vārdi Rīgai un priekam”. Vada aktrise un pedagoģe Anita Grūbe;

plkst. 14.00–15.00 interaktīva performance „Ciemos pie Rīgas rātskunga”. Vada aktieris Rolands Zagorskis no teātra „Hamlets”.

 

 

* Vērmanes spēles. „Masku balle” Vērmanes dārzs, plkst. 12.00–23.00
Uz Vērmanes dārza skatuves visas dienas garumā valdīs krāšņa karnevāliska jautrība humora pilnas būs Valmieras teātra dziedošo aktieru un pasaulslavenā muzikālās komēdijas kvarteta „MozART Group” no Polijas uzstāšanās, kas savās izrādēs pazīstamākās klasiskās mūzikas tēmas apvieno ar cirka, kabarē un teātra elementiem, nojaucot robežas starp akadēmisko mūziku un komēdijas žanru. Karjeras laikā kvartets sniedzis vairāk nekā 2000 koncertu 40 pasaules valstīs četros kontinentos.

Mākslas pasaulē svētku apmeklētājus ievedīs koncertiestudējums „Dzejnieki. Nakts. Bohēma”, kurā populāri aktieri izdziedās pazīstamākās Mārtiņa Brauna, Imanta Kalniņa, Raimonda Paula, Ulda Stabulnieka, Jura Kulakova, Valta Pūces un citu autoru dziesmas ar tautā iecienītu dzejnieku vārdiem. Izrādē piedalās Raimonda Vazdika, Ieva Pļavniece, Ilze Grunte un Arnolds Kārklis.

Plašāku pasākuma programmu meklē šeit.

 

 

* Svētku programma „Teātru parāde” 11. novembra krastmala, plkst. 12.00–23.00

11. novembra krastmalā koncerti uz Lielās skatuves un improvizācijas teātru spēļu laukumi „Četri krēsli”, kuros laikā no 12.00–21.00 darbosies: Zīmējumu teātris – skatuve, kas paredzēta ģimenēm ar bērniem; Psihofiziskais jeb dramatiskais teātris – skatuve, kurā ikviens svētku apmeklētājs varēs izzināt un izdzīvot klasiskā, psiholoģiskā, reālistiskā un raksturvaroņu teātra principus; Episkais teātris – uz šīs nosacīti internacionālās skatuves izskanēs vairāku tautu valodas, radot labvēlīgus apstākļus skatuves norisēs iesaistīties arī ārzemju viesiem; Galma teātra skatuve apvienos poēziju, mūziku, tēlotāja mākslu, horeogrāfiju, koru un individuālu izpildītāju priekšnesumus.

plkst. 12.00–12.25 pilotāžas sporta meistaru paraugdemonstrējumi virs Daugavas.

Uz lielās skatuves:

plkst. 12.00–12.30 Rīgas Saksofonu kvartets;

plkst. 13.00–13.45 Izrāžu apvienība „Panna”. Fragmenti no izrādēm „Līgavainis” un „Gribu bērnu”;

plkst. 14.00–14.40 Ģertrūdes ielas teātris. Audiovizuāls priekšnesums „Rīga dimd”;

plkst. 15.00–15.25 Liepājas leļļu teātris. Izrāde „Malēnijas zvaigznes”;

plkst. 15.30–16.15 Dramaturgu teātris. Izrāde „Kā Sarkangalvīte ar vilku spēlējās”;

plkst. 16.30–17.15 Liepājas teātris. Aktieru grupas „Aģenti” koncerts;

plkst. 17.00–17.30 Ielu teātra trupa „Transe Express” (Francija). „Vecrīgas parāde”;

no Kaļķu ielas sākuma līdz 11. novembra krastmalai – Lielo leļļu (Les Poupées Géantes) un bundzinieku (Les Tambours) muzikālā parāde – svētku apmeklētājiem būs iespēja vērot krāšņas milzu lelles, klausīties to hipnotizējošajās melodijās, doties līdzi ekstravaganto bundzinieku spēlētajam maršam; 

plkst. 17.30–18.30 Ielu teātra trupa „Transe Express” (Francija). Krastmalas programma  „Mobilie vīriņi” (MOBILE HOMME);

plkst. 18.30–19.15 Jautrais kabarē stīgu kvartets „MozART Group” (Polija). „MozART Group” ir starptautiski plaši pazīstams stīgu kvartets no Polijas, kas pilnībā nojauc robežas starp akadēmisko mūziku un pārgalvīgu jokošanos;

plkst. 19.30–20.15 Latvijas Nacionālais teātris. Koncerts „Tikai tā”;

plkst. 20.30–21.00 Mihaila Čehova Rīgas krievu teātris. Koncerts „Oskars Stroks Rīgā”;

plkst. 21.00–22.45 Koncertuzvedums „Lielpilsētas sapņi”. Dziesmas un melodijas no latviešu teātru izrādēm un pasaulslaveniem mūzikliem. Solisti: Aija Andrejeva, Ilona Bagele, Ieva Kerēvica, Ieva Sutugova, Andris Ērglis, Daumants Kalniņš un Zigfrīds Muktupāvels, instrumentālā grupa Kristapa Krievkalna vadībā, Rīgas kamerkoris „Ave Sol”, Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņi, deju grupas „Buras” un „Dzirnas”;

plkst. 22.45 Svētku uguņošana.

 

 

1 komentāri

Lii

15.08.2014 11:16

!!!!Nepareizi datumi - svētki ir no 15-17.augustam (nevis 16-18.augustam!)