„Sinfonietta Rīga” Šlēsvigas-Holšteinas festivālā spēlēs Vasku

„Sinfonietta Rīga” Šlēsvigas-Holšteinas festivālā spēlēs Vasku
Publicitātes foto . „Sinfonietta Rīga”
16-08-2013 A+ A-
Kamerorķestris „Sinfonietta Rīga” laikā no 16. augusta līdz 18. augustam viesojas Vācijā, lai piedalītos nozīmīgajā Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivālā, pavēstīja orķestra sabiedrisko attiecību vadītāja Baiba Freimane.

Orķestris uzstāsies divos koncertos, vienā no tiem soliste būs vijolniece Vineta Sareika. Festivāla viesiem tiks dāvāts augstvērtīgs Latvijas un Baltijas komponistu mūzikas baudījums. Koncertos skanēs vairāki Pētera Vaska skaņdarbi, tostarp viens no tiem festivāla direktora Rolfa Beka (Rolf Beck) vadībā. Koncertus ar klātbūtni pagodinās arī komponists Pēteris Vasks, kurš uz festivālu devies kopā ar orķestri.

Tūres uz Šlēsvigu-Holšteinu ietvaros „Sinfonietta Rīga” turpina veiksmīgo sadarbību ar vijolnieci Vinetu Sareiku. 16. augustā Šlēsvigas katedrālē skanēs vairāku 20. gadsimta Baltijas valstu komponistu darbi: Ērika Ešenvalda „Laika robežas”, lietuviešu komponistes Justes Janulītes „Elongation of Nights”, koncertu noslēgs Pētera Vaska fantāzija „Vox Amoris”.

Otrs koncerts ar „Sinfonietta Rīga” dalību festivāla ietvaros notiks Lībekas Doma baznīcā 18. augusta vakarā. Šoreiz kopā ar Šlēsvigas-Holšteinas festivāla kori tiks izpildīti divi no atpazīstamākajiem Pētera Vaska skaņdarbiem korim un orķestrim – meditatīvā lūgšana „Pater Noster” un viena no iespaidīgākajām Dona nobis pacem variācijām.

Komponists Pēteris Vasks akcentē: „Šajos skaņdarbos ir muzikālais ziņojums tiem, kam sirds atvērta... Ceru, ka mūzika sirdis sasniegs arī šeit, Vācijā. Esmu priecīgs, ka latviešu mūzika skan arī citur pasaulē, kur tā vienmēr tiek labi uzņemta un saprasta.”

Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivāls ir nozīmīgs klasiskās mūzikas notikums ar vairāk nekā divu dekāžu ilgu vēsturi. Kopš tā izveidošanas 1986. gadā festivāls ieņem prominentu lomu Vācijas un Eiropas klasiskās mūzikas ainavā. Līdz ar 2006. gadu festivāla organizatori ik gadu tematiski pievēršas kādai konkrētai valstij un tās mūzikai.

Šogad Šlēsvigas-Holšteinas festivāla uzmanības centrā ir Baltijas valstis, tādēļ festivāla direktors Rolfs Beks un viņa kolēģi aicina klausītājus atklāt šā reģiona muzikālo krāsainību un kvalitāti. Baltijas valstu koncertu sērija aizsākās 2013. gada 6. jūlijā un turpināsies līdz 25. augustam.

Augusts kamerorķestrim „Sinfonietta Rīga” ir izvērsies par ražīgu un izbraukumiem bagātu posmu: laikā no 8.–11. augustam orķestris ciemojās Somijas pilsētiņā Luosto, kur festivālā „Lusosto Classic” sniedza četrus koncertus, tostarp vienu sadarbībā ar vijolnieci Vinetu Sareiku, atskaņojot pasaulslaveno Antonio Vivaldi vijoļkoncertu ciklu „Četri gadalaiki” un citus klasiskās mūzikas meistardarbus.

Savukārt Latvijas klausītāji tiek aicināti uz jaunās sezonas atklāšanas koncertu 2013. gada 20. septembrī Lielajā ģildē. Jaunā sezona pārsteigs ar dažādiem muzikāliem notikumiem visa gada garumā. Šīs sezonas mērķis ir vēl vairāk pietuvināties klausītājiem, apzinot un nostiprinot saites ar ilggadējiem „Sinfonietta Rīga” izpildītās mūzikas mīļotājiem un domājot par tiem, kuri vēl ir ceļā uz kamerorķestra skanējuma iepazīšanu.

Šlēsvigas-Holšteinas mūzikas festivāla programma pieejama šeit:

0 komentāri

Komentāru nav