Atklās jauno mākslinieku izstādi „Sintētiskā daba”

Atklās jauno mākslinieku izstādi „Sintētiskā daba”
Jānis Jankevics „Pagātnes putekļi”
19-08-2013 A+ A-
RIXC Mediju telpā no 23. augusta līdz 22. septembrim notiks jauno mediju mākslinieku izstāde „Sintētiskā daba”, kuras autori sola apmeklētājiem atklāt, ka jauno mākslinieku daiļradei nav robežu.

Kā kultūras portālu „Rīga 2014” informē Jauno mediju kultūras centra RIXC pārstāve Anna Babre, izstādē aplūkojamo darbu idejas ir smeltas no tādiem klasiskiem medijiem kā TV, video, foto, kā arī radīti pavisam jauni mediji, kuri iedvesmoti „no komposta, sociāliem tīkliem un biroja iekārtām”.

Izstādes atklāšana būs 23. augustā plkst. 18.00. Apmeklētājiem būs iespēja uzzināt, vai dārzu ir iespējams integrēt biroja vidē, kā arī – vai cilvēks pārraksta savas atmiņas? Astoņi jauno mediju mākslinieki savos darbos paudīs atšķirīgu skatījumu uz mūsdienu mākslu un sabiedrību kopumā, tomēr vienojoša ir atziņa par dažādo mediju būtisko lomu šajos procesos.

„Jauno mākslinieku darbos tiek manipulēts ar esošiem medijiem, caur tehnoloģiju prizmu palūkojoties uz tik ierastām ikdienas darbībām kā pastaiga un lietu krāšana, būvēti nostalģiski pieminekļi pagātnes medijiem, kā arī aplūkotas nākotnes vīzijas par ilgtspējīgiem enerģijas avotiem, bezatlikuma, pat bezinterfeisa tehnoloģijām,” raksta Anna Babre.

Rīgā izstādē „Sintētiskā daba” piedāvāta jauno mediju mākslinieku ceļojošās izstādes „Sklandrausis” darbu izlase. Izstādē piedalās Jānis Jankevics, Valters Grišāns, Maija Demitere, Dita Maļinovska, Paula Vītola, Zelma Dumpe, Rihards Vītols un Katrīne Rožukalne.

RIXC Mediju telpa atrodas 11. novembra krastmalā 35 (ieeja no Minsterejas ielas). Izstāde aplūkojama darba dienā (izņemot pirmdienas) no plkst. 14.00 līdz 19.00, sestdienās un svētdienās – no plkst. 12.00 līdz 18.00. „Baltās nakts” ietvaros 7. septembrī izstāde būs atvērta līdz pusnaktij.

Ieeja izstādē bez maksas.

0 komentāri

Komentāru nav