Nāc uz Esplanādi un uzzini visu par skijoringu!

Nāc uz Esplanādi un uzzini visu par skijoringu!
F64
19-08-2013 A+ A-
Šonedēļ kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” ar divām diskusijām īpaša uzmanība tiks pievērsta skijoringa attīstības iespējām. Diskusijās piedalīsies skijoringa sabiedrības un tūrisma nozares pārstāvji. Aicināts piedalīties ikviens interesents.

Pirmdien, 19. augustā, plkst. 17.00 norisināsies diskusija „Vai nevēlamies kļūt par pasaules čempioniem?”. Diskusijas tēmu iedvesmojusi slavenā kamaniņbraukšanas trenera Valda Tīlika frāze:

„Nesaprotu cilvēkus, kuri nevēlas kļūt par pasaules čempioniem!”

Diskusijas organizatori ar šo teicienu akcentē pašreizējo stāvokli Latvijas skijoringā, kur nenorisinās šā sporta veida tālāka attīstība līdz Eiropas un pasaules līmeņa virsotnēm.

Savukārt trešdien, 21. augustā, plkst. 17.00 norisināsies diskusija „Rīgas skijoringam 50. Vēl neapgūtās iespējas”. Tiks runāts par skijoringa tālākattīstības iespējām interešu izglītības, kā arī tautas un ģimeņu, veterānu sporta jomā, jaunsardzē, mazpulkos un izzinošajā muzejiskās darbības sfērā. Diskusijā piedalīsies šo jomu pārstāvji.

Lai rīdziniekus un Rīgas viesus plašāk iepazīstinātu ar šo savdabīgo ziemas motosporta tradīciju, 2014. gada februārī un martā Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas ietvaros notiks Rīgas skijoringa festivāls.

Festivālā paredzēts karnevālrallija brauciens Rīgas centrā uz Daugavas ledus, kā arī atsevišķu ekipāžu braucieni pilsētas centra un apkaimju trasēs. 2014. gadā dažādi skijoringa popularizēšanas pasākumi plānoti visā Latvijā.

Skijorings ir sporta veids, kurā sacensības notiek ziemā pa sniegu vai ledu, slēpotāju velkot ar motociklu, motorkamanām, automobili, zirgu vai suņiem. Latvijā attīstīts ir motosporta paveids, kad ar „solo” motociklu tiek vilkts slēpotājs uz slaloma slēpēm, kurš turas aiz motocikla piestiprinātā auklā.

Radoši informatīvā telpa „Esplanāde 2014” vasaras garumā ir vieta koncertiem, izrādēm, diskusijām un radošajām darbnīcām. „Esplanāde 2014” ir nodibinājuma „Rīga 2014” atvērtais birojs un vienlaikus jauna tikšanās vieta pilsētā, kur izvietots „Rīga 2014” informācijas centrs, apmeklētāju ērtībai kafejnīca, apzaļumota terase, lasītava, kā arī „Rīga 2014” partnera „Lattelecom” nodrošinātais bezmaksas wi-fi internets un brīvpieejas datori. Radoši informatīvā telpa tapusi pēc arhitekta Austra Mailīša projekta, ko īstenojuši būvnieki „Ramirent”.

Papildu informāciju un tuvāko pasākumu programmu meklē šeit.

 

0 komentāri

Komentāru nav