Dienas laikā izpērk 44 000 Dziesmu svētku biļešu

Dienas laikā izpērk 44 000 Dziesmu svētku biļešu
F64
07-04-2013 A+ A-
Pirmajā biļešu tirdzniecības dienā uz Dziesmu un deju svētkiem (līdz plkst. 20.00) ir iegādātas 44 000 biļetes, pa tālruni rezervētas 6 100 biļetes, kas kopā veido 86% no kopējā biļešu skaita, kas ir pieejamas publiskajā tirdzniecībā, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Dziesmu un deju svētku preses sekretāre Inga Vasiļjeva.

Publiskajā tirdzniecībā 6. aprīlī tika nodots 58 000 biļešu uz Dziesmu un deju svētku maksas pasākumiem. Pēc pirmās biļešu pārdošanas dienas tirdzniecībā palikuši 15,5% biļešu.

„Biļešu paradīzes” interneta veikalā  6. aprīlī tika pārdots 30% no kopējā publiskajai tirdzniecībai nodoto biļešu skaita. Šobrīd ir pieejamas biļetes uz Tautas tērpu skati, tautas mūzikas koncertu „Raksti”, vokāli simfoniskās mūzikas koncertu „Arēnā Rīga”, kokļu ansambļu koncertu, vokālo ansambļu garīgās mūzikas koncertu.

„Interese par Dziesmu un deju svētku pasākumiemlielāko Latvijas kultūras dzīves notikumuir milzīga. Dziesmu un deju svētku biļešu pieejamības jautājums ir jārisina kultūras infrastruktūras aspektā. Ir ļoti svarīgi, lai līdz 2018. gadam, kad svinēsim Latvijas Republikas simtgadi un notiks nākamie Vispārējie latviešu Dziesmu un deju svētki, būtu radīts jauns, mūsdienīgs stadions ar 20 000 sēdvietu ietilpību un paplašināta skatītāju zona Mežaparka estrādē. Nacionālajā attīstības plānā jau ir iekļauta jauna Dziesmu svētku stadiona izveide,” akcentē kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende.

„Mēs svētku rīkotāji esam gandarīti par milzīgo iedzīvotāju interesi un motivāciju apmeklēt vasarā gaidāmos svētkus. Pārdotais Dziesmu un deju svētku biļešu skaits ļauj īstenot mākslinieciski augstvērtīgu svētku programmu, pilnā apjomā atbalstot mākslinieciskās grupas ieceres gan režijas, gan scenogrāfijas risinājumiem,”  teic Dace Melbārde, Latvijas Nacionālās kultūras centra vadītāja.

„Vienlaikus ieņēmumi dos iespēju organizēt svētku pieejamību plašākam cilvēku lokam. Paralēli tiešraidēm sabiedriskajos medijos mums būs iespēja uzstādīt lielos ekrānus pilsētvidē, piemēram, Doma laukumā un Esplanādē, lai cilvēki var pulcēties un svinēt svētkus kopā,” piebilst Melbārde.

Dziesmu un deju svētku programmu kopā veido 62 pasākumi, no kuriem aptuveni puse ir brīvi pieejama un ir bez maksas. Visu svētku nedēļu dažādās Rīgas vietās – Vērmanes dārzā, Esplanādē, Latvijas Etnogrāfiskajā Brīvdabas muzejā, Doma laukumā, Berga bazārā, Rīgas skvēros un parkos, notiks kultūras pasākumi un koncerti. Lai varētu sekot līdzi svētku norisēm maksas pasākumos, pilsētvidē tiks uzstādīti lieli ekrāni. Pasākumu pieejamība būs nodrošināta arī sabiedriskajos medijos un internetā.

Atgādinām, ka 25. Vispārējie latviešu Dziesmu un 15. Deju svētki notiks no 2013. gada 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētkiem gatavojas 40 000 dalībnieku – kolektīvi no Latvijas (vairāk nekā 1600, tostarp 100 mazākumtautību kolektīvi un individuālie izpildītāji skatēs), 57 latviešu diasporas un 28 ārvalstu kolektīvi.

Jau ziņots, ka sestdien, 6. aprīlī, tika uzsākta 2013. gada Dziesmu un deju svētku pasākumu biļešu tirdzniecība, izraisot pamatīgu iedzīvotāju ažiotāžu. Rindas pie „Biļešu paradīzes” kasēm veidojās jau vairākas stundas pirms tirdzniecības uzsākšanas. Uz Dziesmu svētku noslēguma koncertu biļetes izpirktas aptuveni divu stundu laikā.

Kā liecina ziņu aģentūras LETA informācija, portālā „ss.lv” parādījies liels skaits sludinājumu, kuros cilvēki vēlas iegādāties biļetes uz Dziesmu un deju svētku pasākumiem.

Tikai vienā no sludinājumiem sestdien tika piedāvāts pārdot biļetes. Pārdevējs sešas biļetes uz Noslēguma koncertu vēlējās notirgot par 600 latiem.

Pārsvarā cilvēki vēlas apmeklēt svētku Noslēguma koncertu, uz kuru publiskajā tirdzniecībā pieejamās biļetes tika izpirktas divu stundu laikā. Tāpat cilvēki vēlas uzreiz iegādāties lielāku skaitu biļešu.

„Svētku rīkotājs Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina iedzīvotājus neiegādāties biļetes uz Dziesmu un deju svētku pasākumiem ārpus oficiālā biļešu izplatītāja „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietām,” uzsver Dace Melbārde.

„Pastāv varbūtība, ka iegādāsities viltotas biļetes, kuras neakceptē biļešu elektroniskie lasītāji biļešu norišu vietās, un svētku rīkotāji diemžēl nevarēs garantēt it nopirkto vietu pasākumā.

Svētku rīkotāji aicina informēt par visiem aizdomīgajiem negodīgajiem darījumiem ar svētku biļetēm pa e-pastu info@dziesmusvetki.lv,” aģentūrai LETA akcentē Melbārde.

0 komentāri

Komentāru nav