„Dzeltenie pastnieki” un „Ceļojums uz Dardžilingu” Kalnciema kvartālā

„Dzeltenie pastnieki” un „Ceļojums uz Dardžilingu” Kalnciema kvartālā
Publicitātes foto
19-08-2013 A+ A-
Kalnciema kvartālā (Kalnciema un Melnsila ielas krustojumā) arī šonedēļ turpinās vasaras sezonas pasākumi – gaidāms grupas „Dzeltenie pastnieki” koncerts, platekrāna vakarā varēs noskatīties kārtējo izlases „Spurainā Holivuda” filmu, galerijā tiks atklāta jauna izstāde, bet sestdien apmeklētājus gaidīs amatnieku un mājražotāju tirdziņš.

Kā katru ceturtdienu vasarā, arī 22. augustā, Kalnciema kvartālā gaidāms brīvdabas koncerts. Šoreiz uz radošā kvartāla skatuves kāps Latvijas pagrīdes mūzikas leģenda – grupa „Dzeltenie pastnieki”. Grupā kopā ar tās līderi Ingu Baušķenieku (balss, basģitāra) šobrīd muzicē Viesturs Slava (balss, ģitāra), Zigmunds Streiķis (taustiņi) un Ilgvars Rišķis (bungas).

Kalnciema kvartālā apmeklētāji tiks gaidīti no plkst. 19.00, bet no plkst 19.30. – 1980. gadu vinila plates atskaņos dīdžejs Erronapetluss jeb Didzis Erra, kurš arī ir spēlējis „Dzelteno pastnieku” paplašinātajā sastāvā.

Koncerta sākums plkst. 21.00. Ieeja bez maksas.

Piektdien, 23. augustā, Kalnciema kvartālā notiks iknedēļas brīvdabas kinoseanss „Platekrāna vakars”, kurā, turpinot ciklu „Spurainā Holivuda”, varēs noskatīties režisora Vesa Andersona filmu „Ceļojums uz Dardžilingu”.

Galvenajās lomās Ouens Vilsons (Owen Wilson), Adrians Broudijs (Adrien Brody) un Džeisons Švarcmans (Jason Schwartzman).

Filma ir stāsts par trim brāļiem, kuri viens ar otru nav sarunājušies veselu gadu. Viņi ieplāno ceļojumu apkārt Indijai, cerot, ka šāda ekstrēma un piedzīvojumiem bagāta tūre nāks par labu ne tikai viņu savstarpējām attiecībām, bet arī palīdzēs katram ieklausīties sevī pašā. Tomēr viņu garīgā misija pārtop par nekontrolējamu uzdzīvi, kas vainagojas ar bezcerīgu situāciju tuksneša vidū, kur viņi attopas vieni, bet ar vienpadsmit čemodāniem, printeri un laminējamo iekārtu. Nu viņi ir spiesti uzsākt jaunu, neplānotu braucienu.

Jau ziņots, ka kolekcija „Spurainā Holivuda” izveidota, sadarbojoties ar kinokritiķi Ditu Rietumu. Šajā kolekcijā tiek piedāvāti kinodarbi no „Lattelecom” filmu nomas. Tās ir filmas, kurās iezīmējas gan spilgts, oriģināls režisora rokraksts, gan sava veida dumpīgums  un „spurainība”, gan arī netradicionāla pieeja šķietami tradicionāliem žanriem. Pirms filmas – kinokritiķes Ditas Rietumas ievadvārdi.

Pēc filmas vakara turpinājumā būs iespēja skatīties un klausīties populāru grupu koncertierakstus.

No piektdienas, 23. augusta, Kalnciema kvartāla mākslas galerijā būs aplūkojama arī fotomākslinieces Lindas Klētnieces izstāde „FotoMandala”.

Izstādē aplūkojamie darbi it kā turpina autores jau agrāk iesāktos mākslinieciski-fotogrāfiskos pētījumus austrumu kultūrās. Šajā kontekstā būtu jāatceras pirms dažiem gadiem Rīgā („D-Fab” galerijā) notikusī mākslinieces izstāde – „FotoHaikas”, kur izstādītie darbi sakņojās japāņu kultūras iespaidos. Šoreiz Linda Klētniece pievērsusies Tibetas budismam. Iedvesma nākusi un fotodokumenti gūti ceļojuma laikā tālajā Ziemeļindijā, slavenajā Dharamsalas pilsētā Himčal-Pradešas pavalstī. Tur atrodas Viņa Svētības Tibetas 14. Dalailamas galvenā rezidence un Tibetas valdības emigrācijā mītne.

Izstāde Kalnciema kvartāla galerijā būs aplūkojama līdz 11. septembrim.

Savukārt nedēļas nogalē – sestdien, 24. augustā – no plkst. 10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartālā būs tradicionālais mājražotāju un amatnieku tirdziņš, kurā ar īpašiem gardumiem piedalīsies arī pavārs Mārtiņš Rītiņš, kā arī notiks darbnīcas bērniem.

Vairāk par Kalnciema kvartāla pasākumiem lasi šeit!

0 komentāri

Komentāru nav