„Esplanādes 2014” kinovakarā – Vudija Allena „Romai – ar mīlestību”

„Esplanādes 2014” kinovakarā – Vudija Allena „Romai – ar mīlestību”
Kaspars Garda, Rīga 2014
20-08-2013 A+ A-
Kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014”, trešdien, 21. augustā, plkst. 22.00 „Lattelecom” Eiropas filmu vakarā būs skatāma Vudija Allena 2012. gadā uzņemtā filma „Romai – ar mīlestību”. Pirms filmas ievadvārdus teiks kinokritiķe Daira Āboliņa.

Vudija Allena romantiskajā komēdijā „Romai – ar mīlestību” savijas vairāki komiski un romantiski stāsti. Filma stāsta par kāda pazīstama amerikāņu arhitekta gaitām, vēlreiz izdzīvojot savu jaunību, par vidusmēra romieti, kurš pēkšņi ir kļuvis par Itālijas lielāko slavenību, par jaunu pāri no provinces viņu romantiskajos randiņos un amerikāņu operas direktoru, kurš cenšas dabūt dziedošu apbedīšanas biroja īpašnieku uz operas skatuves. Filmā redzamas tādas kinozvaigznes kā Penelope Krusa, Aleks Boldvins, Elēna Peidža, Džese Eizenbergs un citi. Kā allaž savās filmās, uz ekrāna redzams arī pats režisors Vudijs Allens.

Jau ziņots, ka Eiropas valstu filmas kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” tiek demonstrētas katru trešdienas vakaru. Programmā iekļautas populāras, atzītu Eiropas režisoru veidotas filmas – drāmas, melodrāmas un komēdijas –, tādējādi ļaujot iepazīt daudzveidīgo Eiropas kino pieredzi un kopīgi gatavoties pēc gada Rīgā gaidāmajai Eiropas Kinoakadēmijas balvas pasniegšanas ceremonijai.

„Lattelecom” filmu vakaru kino izlasi veido kinokritiķes Dita Rietuma un Daira Āboliņa. Savukārt sestdienu vakaros radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” tiek rādītas Latvijas kinofilmas.

Radoši informatīvā telpa „Esplanāde 2014” vasaras garumā ir vieta koncertiem, izrādēm, diskusijām un radošajām darbnīcām. „Esplanāde 2014” ir nodibinājuma „Rīga 2014” atvērtais birojs un vienlaikus jauna tikšanās vieta pilsētā, kur izvietots „Rīga 2014” informācijas centrs, apmeklētāju ērtībai kafejnīca, apzaļumota terase, kā arī „Rīga 2014” partnera „Lattelecom” nodrošinātais bezmaksas wi-fi internets un brīvpieejas datori. Kultūras vasarnīca tapusi pēc arhitekta Austra Mailīša projekta, ko īstenojuši būvnieki „Ramirent”.

„Esplanāde 2014” ir atvērta katru dienu no plkst. 12.00 līdz 20.14 (vai līdz pasākuma beigām). Visi pasākumi radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” ir bez maksas.

Vairāk par pasākumiem „Esplanādē 2014” lasi pie mūsu portālā!

0 komentāri

Komentāru nav