Mežaparkā pirmo reizi notiks „Draudzīgs festivāls”

Mežaparkā pirmo reizi notiks „Draudzīgs festivāls”
Nils Vilnis . Mūziķis Goran Gora
21-08-2013 A+ A-
Mežaparka Zaļajā teātrī sestdien, 24. augustā, pirmo reizi notiks mūzikas, mākslas un labo darbu svinēšana „Draudzīgs festivāls”, kurā uzstāsies vairāki latviešu mūziķi, notiks radošās darbnīcas, deju nodarbības un citi priekšnesumi, kultūras portālu „Rīga 2014” informē projekta brīvprātīgā vadītāja Ieva Lešinska.

„Draudzīgā festivāla” ideja ir radīt no atkarību izraisošām vielām brīvus svētkus, kuros visi ir dalībnieki – gan organizatori, gan mūziķi, gan meistarklašu vadītāji, gan apmeklētāji un atbalstītāji. Turklāt visi piedalās brīvprātīgi – vieni dalās ar savu talantu un laiku, citi ar lietām vai zināšanām. Arī apmeklētāji dod savu ieguldījumu: nopelnot biļeti ar savu labo darbu.

„Tā mēs kopā radām svētkus, kuros visi esam līdzīgi, visi esam devēji, kur zūd robeža mākslinieks – skatītājs, devējs – ņēmējs, mēs – jūs, lai svētki kļūtu personiskāki,” festivāla ideju skaidro Ieva Lešinska.

Festivāla aktivitātes sāksies jau plkst. 16.00, kad tiks atvērtas dažādas meistarklases un radošās darbnīcas. Perkusionists Nils Īle mācīs bungot; būs mūzikas nodarbība kopā ar Mārtiņa Freimaņa fondu un Vītolu ģimeni; varēs apgūt dažādus deju stilus (indiešu deju, kapoeiru, salsu), vērot ielu vingrotāju uzstāšanos un pārbaudīt balansēšanas spējas „Gandra” līdzsvara meistarklasē.

Koncerts sāksies plkst. 19.00, tajā uzstāsies mūziķi Goran Gora, Kārlis Būmeisters, Evija Smagare, Kārlis Kazāks, Antra Stafecka, Mārtiņš Ruskis, Marta Ritova, grupa „Dārdi” un citi. Pasākumu vadīs Anna Rozīte un Jānis Verza.

„Draudzīgā festivāla” biļetes var iegūt apmaiņā pret labiem darbiem. Tās jau saņēmuši daudzi brīvprātīgā darba veicēji. Taču arī citi var iegūt festivāla biļeti, nosūtot savu labo darbu fotoattēla veidā festivāla rīkotājiem. Vairāk par biļešu iegūšanas noteikumiem un labo darbu iesūtīšanu lasi festivāla mājaslapā.

„Esi pamanījis, ka kaimiņam ir grūti uzkāpt uz trešo stāvu? Draugiem vai radiem vajadzīgs bērnu pieskatītājs? Vajadzētu izslaucīt kāpņu telpu? Pagalmā salūzušas šūpoles? Vecam un vientuļam cilvēkam nepieciešams sarunu biedrs, bet kādai ģimenei noderētu tava vecā, labā mugursoma? Palīdzi! Un, ja nekas labāks nenāk prātā, aiznes savas vēl derīgās, bet pašam nevajadzīgās mantas uz „Otro elpu”! Arī festivāla dienā ieejas biļeti varēs iegūt turpat uz vietas, ziedojot vai veicot nelielu draudzības uzdevumu,” aicina Ieva Lešinska.

Vairāk par festivālu www.draudzigs.lv.

0 komentāri

Komentāru nav