„Dzejas dienas 2013”: Piesakies dzejas un repa sacīkstēm!

„Dzejas dienas 2013”: Piesakies dzejas un repa sacīkstēm!
Publicitātes foto
21-08-2013 A+ A-
Rakstniecības un mūzikas muzejs aicina pieteikties dalībniekus Dzejas un repa sacīkstēm, kas muzejā notiks 14. septembrī plkst. 13.00. Atsaucoties iepriekšējo sacīkšu dalībnieku ierosinājumam, „Dzejas dienu 2013” laikā abu žanru pārstāvji sacentīsies vienā pasākumā, kaut vērtēti tiks atsevišķi, kultūras portālu „Rīga 2014” informē muzeja pārstāvji.

Sacīkstēs piedalīties aicināti dzejas un repa autori vecumā no 16 gadiem. Dalībniekus vērtēs dzejas un repa profesionāļu žūrija: DJ AG, Iveta Ratinīka, Skutelis un Toms Treibergs. Galvenā balva uzvarētājam dzejas grupā: dalība „Literārajā akadēmijā”, repa grupā: vienas dziesmas ieraksts profesionālā ierakstu studijā.

Konkurss norisināsies trīs kārtās. Pirmajai kārtai dalībniekiem iepriekš jāsagatavo lasījums/brīvrunas priekšnesums (maksimālais ilgums – divas minūtes), kas var tikt papildināts ar paša dalībnieka sagatavotu muzikālu pavadījumu (rīkotāji nodrošina dalībniekiem rokas radio mikrofonu un iespēju atskaņot audio ierakstus).

Žūrija priekšnesumus vērtēs piecu ballu sistēmā. Pēc vērtējumu summēšanas puse dalībnieku no katra žanra grupas iekļūs otrajā kārtā, kurā dzejas grupas dalībniekiem jāuzstājas ar dzejas lasījumu (līdz divām minūtēm) bez muzikāla pavadījuma; savukārt repa grupas pārstāvji uzstāsies ar brīvrunu (līdz divām minūtēm) par žūrijas dotu tēmu (muzikālo pavadījumu nodrošinās repa sacīkšu vadītājs). Otrajā kārtā žūrijas vērtējumam un komentāram pievienosies arī skatītāju balsojums.

Trešajā kārtā iekļūst divi dalībnieki no katra žanra grupas. Abi repa grupas dalībnieki mērosies spēkiem brīvajā repa cīņā, bet dzejas grupas konkursantiem žūrija dos tēmu, par ko attīstīt dzejas improvizāciju. Arī trešo kārtu vērtēs gan profesionāļu žūrija, gan skatītāji. Vietu sadalījums veidosies pēc visās trijās kārtās iegūto ballu un skatītāju vērtējuma apkopojuma.

Pieteikšanās sacīkstēm līdz 2013. gada 12. septembra plkst. 12.00 uz e-pastu kristine.admine@rmm.lv, norādot vecumu un pārstāvēto žanru – dzeju vai repu.

0 komentāri

Komentāru nav