Izdos izglītojošu grāmatu sēriju par vizuālo mākslu bērniem

Izdos izglītojošu grāmatu sēriju par vizuālo mākslu bērniem
Publicitātes attēls
21-08-2013 A+ A-
Augusta beigās, īsi pirms skolas sākuma, Latvijā klajā nāk nebijusi mākslas grāmata mazajiem pirmsskolas un sākumskolas lasītājiem „Ainava kopā ar mazo Mulu”. Līdz ar šo izdevumu tiek aizsākta izglītojoša mākslas grāmatu sērija bērniem par Latvijas vizuālo mākslu, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) pārstāvji.

Pirmā sērijas grāmata bērniem piedāvās jaunu veidu, kā atklāt un iepazīt ainavas žanru glezniecībā kopā ar dzīvespriecīgu un zinātkāru tēlu – meiteni vārdā Mula.

Kopā iecerēts veidot četras sērijas daļas, katra būs veltīta kādam mākslas žanram: ainavai, portretam, dzīvnieku atveidojumiem mākslā un klusajai dabai.

Pirmajā grāmatā „Ainava kopā ar mazo Mulu” lasītājiem būs iespēja iepazīties ar ainavas žanru un mākslas terminiem, kā arī Latvijas mākslas vēsturē nozīmīgiem ainavu gleznotājiem. Teksti veidoti kā Mulas un viņas drauga mākslinieka saruna par ainavu glezniecību, aicinot ieskatīties vērīgāk mākslas darbos. Liela grāmatas daļa ir atvēlēta praktiskiem uzdevumiem, kas ļauj bērniem aktīvi līdzdarboties, rosina paust pārdomas un palīdz labāk izprast mākslas darba radīšanas gaitu.

Izdevums tapis, biedrības bērniem „Droši un koši” sadarbojoties ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju. Grāmatas idejas autores ir biedrības „Droši un koši” pārstāves Kristīne Morozova un Inga Beitiņa, no muzeja puses izdevuma veidošanā piedalījās izglītības programmu kuratore Baiba Grīnberga. Izdevuma vizuālo noformējumu veidojis mākslinieks – ilustrators Reinis Pētersons.

Grāmatas tapšanas procesā tika ņemta vērā pieredze, ko LNMM muzejpedagogi uzkrājuši, strādājot ar bērnu auditoriju.

Grāmatu varēs iegādāties Latvijas Nacionālā mākslas muzeja struktūrvienību veikalos, Latvijas muzeju suvenīru veikalos un grāmatnīcās Rīgā, kā arī citur Latvijā. Ja skolām vai mākslas skolām ir interese iegādāties izdevumu vairākos eksemplāros, izdevēji aicina sazināties ar biedrību bērniem „Droši un koši” (kristine@mula.lv vai inga@mula.lv).

Pirmās grāmatiņas atvēršanas pasākums notiks sestdien, 31. augustā, Kalnciema kvartāla tirdziņa laikā (Kalnciema ielā 35) no plkst. 12.00 līdz 15.00. Atvēršanas svētkos vecākiem būs iespēja iegādāties grāmatu, bet bērni varēs radoši darboties ainavas žanrā.

 

0 komentāri

Komentāru nav