Rīgā durvis vērs Latvijā pirmā mūzikas skola pieaugušajiem

Rīgā durvis vērs Latvijā pirmā mūzikas skola pieaugušajiem
F64
21-08-2013 A+ A-
Piektdien, 30. augustā, plkst. 18.00 Rīgā atklās Latvijā pirmo mūzikas skolu pieaugušajiem un jauniešiem – „Muzikālā darbnīca”, informēja skolas valdes priekšsēdētājs Toms Rusovs.

Skolas vadītāji Toms un Ilze Rusovi aicina iepazīties ar jauno pasniedzēju muzikālo sniegumu, kā arī darbnīcas mājīgajām telpām Rīgā, Mēness ielā 16.

„„Muzikālā darbnīca” ir unikāls koncepts, un pēc tā ir visnotaļ liels pieprasījums. Tā ir pirmā mūzikas skola, kas paredzēta tieši pieaugušajiem un jauniešiem ar jebkāda līmeņa zināšanām mūzikā. Iespēja apmeklēt nodarbības muzikālajā darbnīcā pie profesionāliem pasniedzējiem ļaus ne vienam vien pieaugušajam piepildīt, iespējams, sen lolotu sapni par kāda mūzikas instrumenta vai dziedātprasmes apgūšanu,” stāsta Rusovs.

Mūzikas skolā neformālā gaisotnē būs iespējams apgūt vijoļspēli, klavierspēli, ģitārspēli, saksofona spēli, flautas spēli, sitaminstrumentu spēli, kā arī dziedāšanu.

Pasniedzēju vidū ir komponists un dziedātājs Ilmārs Šterns, kā arī ģitāriste Lauma Kazaka. Skola saviem topošajiem audzēkņiem nodrošinās arī mūzikas instrumentus nodarbībām, kā arī patstāvīgiem treniņiem mūzikas skolas telpās.

„Muzikālās darbnīcas” mērķis neesot tikai un vienīgi attīstīt audzēkņu profesionālās mūzikas spējas, bet arī veicināt personības izaugsmi. „Ticam, ka mūzika ir atslēga uz personības izaugsmi, un, mācoties spēlēt instrumentu, cilvēks attīsta gan savas radošās, gan komunikācijas spējas. Tās ir prasmes, kas nepieciešamas kā bērniem, tā arī pieaugušajiem,” saka Rusovs.

30. septembrī notiks skolas atklāšanas koncerts un būs iespēja iepazīties ar pasniedzējiem neformālā gaisotnē. Papildu informācija par mūzikas skolu un tās piedāvātajām nodarbībām pieejama mājaslapā www.muzikaladarbnica.lv.

Projekts „Muzikālā darbnīca” tapis ar programmas „Brigāde” finansiālo atbalstu.

„Brigāde” ir programma, kuras mērķis ir atbalstīt radošu, ilgtspējīgu uzņēmējdarbību, kas balstīta mākslā un kultūrā, kā arī risināt sociālos jautājumus. Programmu „Brigāde” rīko Laikmetīgās mākslas centrs sadarbībā ar Sorosa fondu – Latvija, savukārt programmas finansējumu nodrošina „Open Society Foundations”.

0 komentāri

Komentāru nav