Festivālu „Via Baltica” atklās Čaikovska stīgu kvartets

Festivālu „Via Baltica” atklās Čaikovska stīgu kvartets
Publicitātes foto . Viens no „Čaikovska kvarteta” dalībniekiem – Daniels Garlickis
21-08-2013 A+ A-
22. augustā plkst. 19.00 Liepājas Muzeja zālē ar programmu, kas sniegs muzikālu baudījumu ikvienam kamermūzikas cienītājam, festivālu „Via Baltica” atklās „Čaikovska kvartets”, informē festivāla rīkotāji.

Čaikovska stīgu kvartetu veido spilgtas personības – latviešu vijolniece Eva Bindere, vijolnieks Daniels Garlickis no Krievijas, altists Dāvids Abrahamjans no Spānijas un čelliste Ingrīda Šēnlauba no Francijas.

Šo izcilo mūziķu kvartets festivāla atklāšanā piedāvās izbaudīt arī F. M. Bertoldi stīgu kvartetu Nr. 3, E. fon Dohnāņi stīgu trio, un pirmo reizi Latvijā būs iespēja dzirdēt G. Kančeli „Chiaroscuro”.

Eva Bindere absolvējusi J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, kur mācījusies pie Anetes Zvaigznes, Ulda Sprūdža un Andra Baumaņa. 1997. gadā ieguvusi stipendiju mācībām ASV, Dalasā pie prof. Eduarda Šmīdera. Vēlāk studējusi izcilā franču vijolnieka Rafaela Olega klasē Bāzeles Mūzikas akadēmijā (Šveicē). Eva vienmēr īpašu uzmanību pievērsusi kamermūzikai. 2004. gadā viņa kopā ar kolēģiem izveido stīgu kvartetu „Euphonia”, kam piešķirta Lielā mūzikas balva. Kopš 2008. gada Eva Bindere ir J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas mācībspēks, regulāri sniedz meistarklases Eiropā, kā arī piedalās dažādu konkursu žūrijās. CD ieraksts „After Mozart”, kurā Eva Bindere spēlē arī kā soliste, ieguvis „Grammy” balvu.

Davids Abrahamjans muzicē kamerorķestrī „Krievijas virtuozi”, kā arī „Zalcburgas kamersolistu” sastāvā. Abrahamjana daudzo skolotāju vidū ir arī Latvijā labi pazīstamais Jurijs Bašmets. Kā solists un kamermūziķis viņš uzstājies visā pasaulē ar leģendārajiem diriģentiem Zubinu Metu un Klaudio Abado.

Daniels Garlickis ir krievu izcelsmes vijolnieks, kurš savas prasmes apguvis Krievijā, turpinājis  mācīties Parīzē un ieguvis daudzus augstus novērtējumus vijoles spēlē un kamermūzikā, kā arī saņēmis neskaitāmas starptautiskas stipendijas un piedalījies dažādās meistarklasēs. Jau studiju gados Garlickis koncertējis kopā ar Gidonu Krēmeru slavenajā Lokenhauzas kamermūzikas festivālā un daudzos citos festivālos Eiropā.

Ingrīda Šēnlauba čella spēli apguvusi Parīzē un Ķelnē pie Fransa Helmersona, kā arī dejas kustību pie Vilfridas Pioletas. Viņa ir uzstājusies uz lielākajām pasaules skatuvēm Londonā, Detroitā, Tokijā un daudzviet citur.

Festivāls „Via Baltica” notiek Liepājā no 22. līdz 31. augustam un 24. augustā Kuldīgā, piedāvājot klausītājiem desmit koncertu.

Savukārt līdz 11. septembrim Liepājas Muzeja filiālē „Liepāja okupāciju režīmos” ir skatāma Nacionālā vēstures muzeja veidotā izstāde, kas veltīta Baltijas ceļam un citiem ar Atmodas procesu saistītiem notikumiem. Izstādē atspoguļots arī 1989. gada 23. augusta Baltijas ceļš, kad 1,5 miljoni cilvēku Latvijā, Lietuvā un Igaunijā sadevās rokās, izveidojot cilvēku ķēdi 600 km garā ceļa posmā Tallina–Rīga–Viļņa.

Biļetes uz festivāla koncertiem pieejamas „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā. Skolēniem, studentiem un pensionāriem ir atlaides. Bērniem līdz 7 gadu vecumam, neaizņemot atsevišķu sēdvietu, ieeja maksas koncertos ir par brīvu. Iespējams iegādāties arī vienu biļeti uz visiem Kuldīgas koncertiem un vienu biļeti uz visiem Liepājas koncertiem, tādējādi ietaupot.

Ar festivāla jaunumiem iespējams iepazīties festivāla „Via Baltica” mājaslapā, kā arī sociālajos portālos „Draugiem.lv” un „Facebook”.

0 komentāri

Komentāru nav