„Dzejas dienas 2013”: latviešu dzejas maratons un citi notikumi

„Dzejas dienas 2013”: latviešu dzejas maratons un citi notikumi
Publicitātes foto
22-08-2013 English A+ A-
Uzsākot rudens festivālu sezonu, 49. izlaidumam gatavojas starptautiskais festivāls „Dzejas dienas”. Laikā no 5. līdz 15. septembrim dzejas mīļotāji tiek aicināti atkal tikties ar iecienītajiem autoriem, iepazīt jaunos dzejdarus, kā arī uzklausīt ārvalstu viesus.

6. septembrī dienasgaismu ieraudzīs kārtējais dzejas disks, kam šoreiz dots nosaukums „Robežstūmējs”. Diskā pašu autoru izpildījumā iekļauti Ronalda Brieža, Arvja Vigula, Henrika Eliasa Zēgnera, Ingas Gailes, Sergerja Timofejeva un Valta Ernštreita dzejoļi. Kompaktdisks ir kā sava veida laikmeta liecinieks, fiksējot aktuālo dzejnieku balsis un darbus.

Gatavojoties Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas gadam, Dzejas dienām izveidojusies cieša sadarbība ar nodibinājumu „Rīga 2014”.

Raiņa dzimšanas dienā – 11. septembrī – kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” norisināsies „Latviešu dzejas maratons”, kurā uzstāsies dažādu paaudžu dzejnieki. Savukārt 10. septembrī turpat notiks ārvalstu viesu lasījumi „Kaimiņi trokšņo”.

Jaunas vēsmas Latvijas dzejas laukā šogad ienesīs astoņi ārvalstu viesi. Būs iespēja klātienē satikt vācu dzejnieku Bjornu Kūligu (Bjoern Kuhlig), kuram Latvijā šogad izdots dzejas krājums. Dzejas dienās atkārtoti atgriežas japāņu dzejniece Mari Konno, šoreiz kopā ar saviem domubiedriem piedāvājot dzejas un mūzikas performanci „Durvis zvaigžņveida”. Sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā festivālā viesosies dzejnieks un Simona Gugenheima fonda prezidents Edvards Hiršs (Edward Hirsch). Viņš Latvijā plāno uzstāties ar lasījumiem, kā arī piedāvās dzejas meistardarbnīcu J. Akuratera muzejā. Savukārt kultūras profesionāļi ir aicināti uz Hirša publisko lekciju par filantropijas attīstību un atbalstu kultūrai Amerikas Savienotajās Valstīs.

Lasījumos „Ziemeļi–Dienvidi” satiksies katalāņu dzejnieks Čema Martiness (Txema Martinez) un Zvjads Ratiani (Zviad Ratiani) no Gruzijas. Vēl festivālā „Dzejas dienas” būs iespēja ieklausīties Balkānu dzejdaru veikumā – pasākumā piedalīsies Serbijas pārstāvis Milans Dobričičs (Milan Dobričić) un dzejniece Dragana Tripkoviča (Dragana Tripković) no Melnkalnes. Ar vairākiem lasījumiem uzstāsies dzejnieks Amirs Ors (Amir Or) no Izraēlas.

Dzejas dienas ir sevi pierādījušas kā tradīcijām bagāts festivāls, piedāvājot daudzus iemīļotus pasākumus. 

klasisku dzejas vakaru (šoreiz ar nosaukumu „Dzejas meditācijas tempļa istaba”), ceļojumu ar dzejniekiem, kura maršrutā šogad ir Maskavas forštate, jauno latviešu dzejnieku lasījumus, Literārās Akadēmijas dzejas meistardarbnīcu dalībnieku lasījumus, radio NABA raidījuma „Bron-Hīts” dzejas ballīti „BRONHOTĒKA”, gada laikā iznākušo dzejas krājumu autoru lasījumus „Atvērt nevar aizvērt”, metafiziskās dzejas lasījumus, poētiskas orientēšanās sacīkstes (šoreiz ar velosipēdiem) un daudzus citus pasākumus.

Pie festivāla jaunumiem minamas dzejnieku un repotāju sacīkstes Rakstniecības un mūzikas muzejā, vairāku apvienības „Orbīta” veidotās Rīgas dzejas kartes mākslas darbu atklāšana, dzejas performance „Mūsu dienu skaņu celiņš” u. c.

Ar precīzu festivāla „Dzejas dienas 2013” programmu iespējams iepazīties mājaslapā. Jaunumiem un aktivitātēm var sekot līdzi sociālo tīklu „Facebook.com” un „Twitter.com” festivāla kontos.

Festivāls top sadarbībā ar Valsts Kultūrkapitāla fondu, Rīgas domi un nodibinājumu „Rīga 2014”.

0 komentāri

Komentāru nav