„Temple of Sound” – jauns improvizacionālās mūzikas ieraksts

„Temple of Sound” – jauns improvizacionālās mūzikas ieraksts
Nils Vilnis . Mūziķi Ivars Aratjunjans un Edgars Rubenis
07-04-2013 A+ A-
Neatkarīgā izdevniecība „SKYR” laidusi klajā divu jaunās paaudzes mūziķu – džeza bundzinieka Ivara Arutjunjana un eksperimentālās rokmūzikas apvienības „Mona De Bo” ģitārista Edgara Rubeņa – albumu „Temple of Sound” – improvizacionālās mūzikas ierakstu, kas tapis triju dienu garumā, pagājušā gada janvārī Rīgā.

Ieraksts tiek izdots 300 eksemplāru CD tirāžā, arī ierobežotā skaitā audio kasešupieejamas vien 33 ar roku numurētas kopijas. To iespējams iegādāties arī internetā. Turpat klausāms arī skaņdarbs „following that harmonious glow”, kas ir daļa no monolītā ieraksta, ko lielā mērā iedvesmojusi un skaņdarbu nosaukumus veido haika:

pillars of the soft hum

attend the vaults

following that harmonious glow

one howers in the dome

touch dwells in the apse

tower vibrates over the portal

dome prolongs the drone.

„Temple of Sound” albumā iekļautajai mūzikai ir vērojošs un izzinošs raksturs. Arutjunjana un Rubeņa izmantotajai improvizācijas tehnikai raksturīga nesteidzīga un pamatīga muzikālo tēmu izspēles maniere. Kopīgi radītas un vadītas enerģijas plūdumā tiek spēlēta mūzika, kas sasaucas ar fizisko telpu, kurā tiek radīta. Šī mūzika tiecas sniegt tajā iesaistītajiem sakārtojošu un atbrīvojošu pieredzi,” albuma saturu raksturo izdevējs.

īpašais viesis ierakstā piedalās saksofonists Iļja Belorukovs no Sanktpēterburgas. Savukārt albuma vizuālo noformējumu veidojusi Ieva Skuja.

Ivars Arutjunjans ir viens no šobrīd spilgtākajiem jaunās paaudzes džeza mūziķiem Latvijā, kurš guvis atzinību arī Eiropā, īpaši piedaloties dāņu džeza pianista Karla Vintera trio un daudzos citos projektos. Pašreiz Arutjunjans dzīvo Kopenhāgenā, kur studē Kopenhāgenas Ritmiskajā konservatorijā.

Edgars Rubenis ir eksperimentālās rokmūzikas apvienības „Mona De Bo” ģitārists, kurš vairākus gadus darbojas arī solo mākslinieks. Rubenis šobrīd dzīvo Nīderlandē, kur Hāgas Karaliskajā Konservatorijā studē Sonoloģijas institūtā.

Arutjunjana un Rubeņa sadarbība aizsākās 2011. gada pavasarī – tieši laikā, lai viņi paspētu sniegt savu pirmo koncertu īslaicīgā „Skaņu meža” bāra slēgšanas pasākumā.

Svinot ieraksta izdošanu, Arutjunjans un Rubenis koncertēs Lietuvā, Polijā un Čehijā. Latvijā duets koncertos būs sastopams vasaras beigās.

0 komentāri

Komentāru nav