Daugavpilī norisināsies teātra festivāls-darbnīca „Telpa – Daugavpils”

Daugavpilī norisināsies teātra festivāls-darbnīca „Telpa – Daugavpils”
Publicitātes foto . Daugavpils cietoksnis
22-08-2013 A+ A-
No 2. līdz 15. septembrim Daugavpils cietokšņa bijušā Kara hospitāļa ēkā norisināsies teātra festivāls-darbnīca „Telpa – Daugavpils”, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja pasākuma rīkotāji.

Darbnīcu laikā jaunie un topošie teātra jomas profesionāļi vieslektoru vadībā kopā ar Daugavpils teātra aktieriem radīs piecas piecpadsmit minūšu garas teātra performances. Katrai no piecām komandām, kuras veidos režisors, scenogrāfs un dramaturgs, tiks piešķirta viena telpa hospitāļa ēkā, kurā ļauties teatrālam eksperimentam, iedvesmojoties no konkrētās vides. Festivāla noslēgumā 15. septembrī šie pieci darbi tiks nodoti vērtējumam teātra kritiķiem un lūgtajiem viesiem kā vienota izrāde.

Par norises vietu izvēloties unikālu vēsturisku būvi, festivāla dalībnieki tiks aicināti savu darbu radīšanā pievērst īpašu uzmanību telpas ne tikai kā fiziska jēdziena izpratnei, bet tvert to arī kā papildu „dalībnieku” uz spēles laukuma.

Darbnīcu ietvaros festivāla dalībniekiem un interesentiem tiks dota iespēja piedalīties ievērojamu teātra jomas profesionāļu meistarklasēs. Festivālā viesosies dramaturģe Natālija Vorožbita (Ukraina), kura ir viena no pazīstamākajiem Austrumeiropas jaunās dramaturģijas pārstāvjiem – viņas lugas uzvestas Anglijā, Latvijā, Krievijā un citur. Tāpat vieslekcijas lasīs Andrejs Urajevs (Krievija), kustību režisors un Krievijas prestižās teātra skolas MXAT pasniedzējs, kā arī kino un teātra režisore Valērija Surkova (Krievija).

Kopā ar Marka Rotko mākslas centrā paralēli notiekošās starptautiskās mākslinieku rezidences „Marks Rotko” dalībniekiem jaunie mākslinieki veidos instalācijas – „pieminekļus” – festivālā radītajām performancēm un to skartajām tēmām.

Šāda festivāla norise Daugavpilī būs unikāls teātra dzīves notikums, piešķirot jaunu nozīmi vienai no Daugavpils cietokšņa kompleksa ēkām, sniedzot neatkārtojamu pieredzi darbnīcas dalībniekiem, kā arī aizsākot jaunu teātra tradīciju Daugavpilī.

Festivālā piedalās režisori Kristīne Vītola, Jānis Mūrnieks, Viesturs Roziņš, Valērija Surkova (Krievija), Lucina Sosnovska (Polija); scenogrāfi Einārs Timma, Oskars Točs, Berta Vilipsone, Elīna Milta, Dace Sloka, dramaturgi Laura Luņeva, Justīne Kļava, Madara Rampāne, Matīss Gricmanis, kā arī aktieri Laura Atelsone, Liene Sebre, Lauma Balode un Daugavpils teātra trupa.

Papildus informācija festivāla mājas lapā.

Festivālu rīko Daugavpils teātris sadarbībā ar Daugavpils pašvaldību un Valsts Kultūrkapitāla fondu.

 

0 komentāri

Komentāru nav