„Rīga 2014” ieskaņa kinofestivālā „Baltijas vilnis” Lietuvā

„Rīga 2014” ieskaņa kinofestivālā „Baltijas vilnis” Lietuvā
Publicitātes foto . Festivālā rādīs arī Dāvja Sīmaņa filmu „Pēdējā tempļa hronikas”
22-08-2013 A+ A-
No 22. līdz 29. augustam Nidā notiks jau par tradīciju kļuvušais starptautiskais kino festivāls „Baltijas vilnis”, savukārt no 30. augusta līdz 1. septembrim šogad pirmo reizi par tā norises vietu kļūs arī Klaipēda. Latvijas vēstniecība Lietuvā sadarbībā ar Lietuvas Kinematogrāfu savienību šā gada festivālā īpašu uzmanību veltīs viesu iepazīstināšanai ar Rīgu kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu.

Aicinot viesus apmeklēt Rīgu, šogad festivālā īpaša vieta tiks atvēlēta latviešu režisoru veidotajām filmām. Nidā un Klaipēdā tiks izrādīta režisora Jāņa Norda spēlfilma „Mammu, es Tevi mīlu”, režisores Ināras Kolmanes spēlfilma „Mona”, režisora Dāvja Sīmaņa dokumentālā filma „Pēdējā tempļa hronikas”, režisoru Ivara Zviedra un Ineses Kļavas dokumentālā filma „Dokumentālists”, kā arī latviešu animācijas filmas.

Piesakot Rīgu kā 2014. gada Eiropas kultūras galvaspilsētu, festivāla laikā Nidā tiks atklāta arī Latvijas Nacionālās bibliotēkas veidotā izstāde „Jūgendstils Latvijā”. Izstādē akcentēta būs gan pasaulē jau plaši pazīstamā Rīgas jūgendstila arhitektūra, gan skatītāji tiks iepazīstināti ar jūgendstila ietekmi Latvijas tēlotājmākslā un dizainā.

Par 2014. gadā Rīgā notiekošajām kultūras norisēm festivāla viesus informēs arī īpašā „Rīga 2014” avīze.

Festivāls „Baltijas vilnis” šogad notiks jau piekto reizi. Tradicionāli festivāla laikā tiks svinēta Baltijas valstu vienotības simbola – Baltijas ceļa – kārtējā gadskārta. Festivāla ideju atbalstījuši Baltijas valstu premjeri, 2009. gadā Lietuvā parakstot kopīgu deklarāciju par godu Baltijas ceļa divdesmitajai gadadienai.

 

0 komentāri

Komentāru nav