Kultūras pils „Ziemeļblāzma” svinēs simto dzimšanas dienu

Kultūras pils „Ziemeļblāzma” svinēs simto dzimšanas dienu
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Kultūras pils „Ziemeļblāzma”
22-08-2013 A+ A-
Kultūras pils „Ziemeļblāzma” 1. septembrī plkst. 16.00 aicina ikvienu Rīgas iedzīvotāju un pilsētas viesi uz skaistu un vērienīgu koncertu pils lielajā zālē, kas notiks par godu „Ziemeļblāzmas” simt gadu jubilejai, pavēstīja kultūras pils mākslinieciskā vadītāja Ieva Liepiņa.

Koncertā piedalīsies Liepājas Simfoniskais orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā, kā arī Sonora Vaice (soprāns), Viesturs Jansons (tenors) un Ints Dālderis (klarnete) koncerts. Programmā: Ērika Ešenvalda 4. Liepājas koncerts „Arktikas nakts vīzijas”, skaistākās melodijas no operām „Karmena”, „Rigoletto”, „Seviļas bārddzinis”, „Mīlas dzēriens”, „Žagata zagle” un operetēm „Smaidu zeme”, „Jautrā atraitne”, „Čigānu barons”.

Pirms koncerta jau no plkst. 12.30 „Ziemeļblāzmas” pils parkā norisināsies Ziedu svētki: ziedu tērpu parāde rotondā un Tējas namiņā, dekoratīvā grima ar ziedu motīviem meistarklase Tējas namiņā, kā arī ziedu tērpu parāde uz skatu torņa kāpnēm.

Ieeja visos pasākumos – bez maksas.

Atgādināsim, ka tieši pirms simt gadiem – 1913. gada 1. septembrī – svinīgi tika atklāta jaunuzceltā Vecmīlgrāvja „pērle” – kultūras pils „Ziemeļblāzma”, kuru tās finansētājs un idejas autors, kokrūpnieks un mecenāts Augusts Dombrovskis uzbūvēja, lai apkārtējiem iedzīvotājiem būtu pilnvērtīga sabiedriskā un kultūras dzīve, pili nododot Vecmīlgrāvja Bezalkohola biedrības apsaimniekošanā.

„Ziemeļblāzma” kļuva par vienu no ievērojamākajiem kultūras un izglītības centriem ne tikai Rīgā, bet arī visā Latvijā. Pēc Rīgas pašvaldības finansētas vērienīgas, gandrīz divus gadus ilgas rekonstrukcijas pils savā simtgadē atkal ir atdzimusi visā krāšņumā.

0 komentāri

Komentāru nav