Aicinām Latvijas piejūras pašvaldības svinēt Seno ugunskuru nakti!

Aicinām Latvijas piejūras pašvaldības svinēt Seno ugunskuru nakti!
LETA
22-08-2013 A+ A-
Nodibinājums „Rīga 2014” aicina Latvijas piejūras pašvaldības un iedzīvotājus 31. augustā plkst. 21.30 svinēt Seno ugunskuru nakti. Akcijā piedalīties aicināts ikviens – tam piemērotā un atļautā vietā iekurt ugunskuru, mudināt draugus un kaimiņus pievienoties, lai kopā pavadītu vakaru Baltijas jūras krastā.

Ap Baltijas jūru dzīvojošās tautas katra savā veidā izsenis godājušas jūru, kas to dzīvēs nozīmējusi gan pārticību, gan stāstus par tālām zemēm, gan draugu, gan svešinieku viesošanos. Mūsdienās klāt nācis arī satraukums par Baltijas jūras piesārņojumu. Tādēļ aicinām Latvijas piejūras novadus un pilsētas Baltijas jūras krastā iededzināt ugunskurus, kas simbolizētu apņemšanos rūpēties par Baltijas jūru un vienlaicīgi atvadīties no vasaras.

Šī akcija arī tiek rīkota, lai apliecinātu piejūras tautu vienotību un atgādinātu par mūsu vēsturi un kultūras mantojumu.

Esam uzrunājuši Carnikavas, Dundagas, Engures, Grobiņas, Limbažu, Mērsraga, Rojas, Rucavas, Salacgrīvas, Saulkrastu, Ventspils, Talsu novada, kā arī Jūrmalas, Liepājas un Ventspils pilsētas pašvaldības rīkot un piedalīties Seno ugunskuru naktī 31. augustā pie jūras.

Lejupielādē informāciju par pasākumu Vakarbuļļu pludmalē un karti šeit!

Seno ugunskuru nakts visās valstīs ap Baltijas jūru notiks vienlaicīgi. Latvijā akcijas norisi koordinē nodibinājums „Rīga 2014” – Eiropas kultūras galvaspilsētas gada rīkotāji.

Mēs – „Rīga 2014” – Senās ugunskuru nakts pasākumu rīkosim arī Rīgā, tas norisināsies Vakarbuļļu pludmalē ar dzejas lasījumiem un brīvdabas koncertu.

Pie ugunskuriem cilvēki aicināti izteikt savus solījumus jūrai, lasīt dzeju, dziedāt, iet rotaļās vai vienkārši vērot ugunskuru un jūru. Lai katrs ugunskurs būtu redzams starp citām Latvijas piejūras pašvaldībām un Baltijas jūras valstīm, ikviens savu ugunskura vietu var atzīmēt virtuālā kartē www.ancientlights.eu.

Seno ugunskuru nakts tradīcija atdzima 1992. gadā Somijas pilsētā Turku, kas drīz vien guva lielu atsaucību arī citās Baltijas jūras valstīs – Igaunijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā u. c. Turpinot divu Eiropas kultūras galvaspilsētu – „Turku 2011” (Somija) un „Tallinas 2011” (Igaunija) – aizsākto, arī nodibinājums „Rīga 2014” aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju pievienoties šai akcijai. Latvijā Seno ugunskuru nakts vairāk nekā desmit gadu norisinās Rojā un Pāvilostā.

 

0 komentāri

Komentāru nav