Vanemuines Simfoniskais orķestris sezonas atklāšanas koncertā Rīgā

Vanemuines Simfoniskais orķestris sezonas atklāšanas koncertā Rīgā
F64
22-08-2013 A+ A-
Rīgas Doma baznīcā 14. septembrī plkst. 19.00 ar maestro Paulu Megi (Paul Mägi) pie diriģenta pults uzstāsies Vanemuines Simfoniskais orķestris (Igaunija), kā arī solisti no Latvijas, Lietuvas, Vācijas un Igaunijas, Vanemuines operas koris un Tartu jauniešu koris, izpildot Fēliksa Mendelsona oratoriju „Elija”, kultūras portālu „Rīga 2014” informē Igaunijas Republikas vēstniecības Rīgā pārstāve Kristīne Biezā.

Šis būs Vanemuines Simfoniskā orķestra 2013./2014. sezonas atklāšanas koncerts, kas pirmo reizi notiks ārpus Igaunijas.

Pauls Megi, kurš jau trešo sezonu ir Vanemuines teātra muzikālais vadītājs un galvenais diriģents, ir pazīstams arī Latvijas klausītājiem. No 1990. līdz 1994. gadam viņš bija Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra (LNSO) galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs, kā arī Latvijas Mūzikas akadēmijas orķestra diriģēšanas profesors.

Viņa vadībā LNSO ir sniedzis koncertus ievērojamās Rietumeiropas koncertzālēs. Paulam Megi ir arī piešķirta Latvijas Lielā Mūzikas balva.

Vanemuines Simfoniskā orķestra šā gada sezonas atklāšanas koncertā uzstāsies starptautiski novērtēti solisti: Krišjānis Norvelis (bass, Latvijas Nacionālā opera), Līzi Kasenemma (Liisi Kasenõmm, soprāns, Igaunija), Jovita Vaskevičūte (Jovita Vaskevičiute, mecosoprāns, Lietuvas Nacionālā opera) un citi.

Pauls Megi arī šogad turpina paša iesākto tradīciju, sezonas atklāšanas koncertā kopā ar Vanemuines Simfonisko orķestri atskaņojot lielas formas garīgās mūzikas skaņdarbus. 2011. gadā tika izpildīts Džuzepes Verdi „Rekviēms”, 2012. gadā – Antonīna Dvoržāka „Stabat Mater”.

Fēliksa Mendelsona oratorijas „Elija” atskaņošanā piedalīsies 160 orķestra mūziķu un kordziedātāju.

Piedalīsies Vanemuines operas koris (kormeistare Pireta Taltsa) un Tartu jauniešu koris (kormeistari Kadri Lepoja un Riho Lepoja). Vairāk nekā 20 gadu laikā šī būs pirmā reize, kad Rīgas Doma baznīcā uzstāsies tik liela apvienība. Doma baznīcas zālē ietilpst gandrīz tūkstoš skatītāju.

Biļešu cena no 5 līdz 10 latiem. Biļetes iepriekšpārdošanā nopērkamas visās „Biļešu servisa” kasēs un internetā.

0 komentāri

Komentāru nav