Oktobra spilgtākie notikumi Latgales vēstniecībā „GORS”

Oktobra spilgtākie notikumi Latgales vēstniecībā „GORS”
Kaspars Garda, Rīga 2014 . Latgales vēstniecība „GORS”
23-08-2013 A+ A-
Nesen atklātajā Rēzeknes koncertzālē – Latgales vēstniecībā „GORS” – būs laikmetīgās dejas festivāls „Jauna deja jaunā vietā” un atkalsatikšanās ar pianistu Vestardu Šimku un Latvijas Radio kori, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja Latgales vēstniecības „GORS” mārketinga nodaļas vadītāja Aija Eriņa.

3. oktobrī plkst. 19.00 Mazajā zālē – laikmetīgās dejas festivāls „Jauna deja jaunā vietā”. Dejas izrāde „Un atkal par to pašu”

 

Laikmetīgās dejas izrādē „Un atkal par to pašu” darbojas Olgas Žitluhinas deju kompānija, savukārt mūziku dzīvajā izpildījumā spēlēs grupa „Dzelzs vilks”. Izrāde tapusi 2005. gadā, un tā vēl joprojām ir horeogrāfes Olgas Žitluhinas skatītāju iecienītākā izrāde. Stāsts ir vecs kā pasaule – par mīlestību, kas plaukst, sasniedz pilnbriedu un vīst, taču stāstā netrūkst arī jautrības, jutekliskuma un komisku brīžu.

Pirmās 50 biļetes var iegādāties par 5 latiem, pārējās – par 7 latiem.

5. oktobrī plkst. 18.00 Mazajā zālē – laikmetīgās dejas festivāls „Jauna deja jaunā vietā”. Dejas izrādes „Ornaments. Krustu krusti” un „Il cimento della struttura e dell'accento”

Pirmā no izrādes dejām „Ornaments. Krustu krusti” ir Krišjāņa Santa projekts – personiskais pētījums latviešu rakstos un senajās tradīcijās, kas pārvērties mēģinājumā atrasto emocionāli paust laikmetīgās dejas valodā. Šajā izrādē autors ne vien cenšas skatīties uz rakstu un tradīciju matemātiskajiem un kompozicionālajiem aspektiem, bet arī uzdod jautājumu bez atbildes par to, kā šis pagātnes mantojums mainās, to vērojot ar šodienas acīm. Izrāde ir turpinājums horeogrāfa pirmajai izrādes versijai – viņa paša solo darbam „Ornamentam” –, kas tapusi Briselē un pašlaik īpaši pielāgota Kultūras akadēmijas studentiem.

Savukārt horeogrāfes un dejotājas Sintijas Siliņas izrāde „Il cimento della struttura e dell'accento” tapusi, ļaujoties Antonio Vivaldi 18. gadsimtā sacerētajam 12 koncertu opusam „Il cimento dell'armonia e dell'inventione”, bet piešķirot tam citu skanējumu un sajūtas.

Tā ir detalizētas horeogrāfijas saspēle ar eksperimentālas elektroniskās mūzikas ainavām dzīvā, plūstošā izpildījumā – attiecību metafora, cīņa starp divām pasaulēm, kurā neviena neuzvar.

Biļetes var iegādāties par 2 latiem.

5. oktobrī plkst. 19.30 Lielā zāle – laikmetīgās dejas festivāls „Jauna deja jaunā vietā”. Dejas izrāde „Tango līnijas”

 

Izrāde ir par Tango, ap Tango, līdzās Tango. Par pasaulē kaislīgāko un smeldzīgāko deju. Izrādes pamatu veido emocionālās asociācijas, sajūtas, pārdzīvojums, kas perfekti saplūst ar profesionālām mākslinieku kustībām un ķermeņa valodu, ekspresiju, trauslumu, iedvesmu un kaisli. To var nosaukt par muzikāli dejisku Tango kolāžu ar laimīgām beigām. „Tango līnijās” uz skatuves satiekas deju grupas „Ritms” profesionālais dejotāju sastāvs, ansambļa „Tango Sin Quinto” mūziķi un apburošā dziedātāja Aija Vītoliņa. Izrādē skan Astora Pjacollas, Karlosa Gardela un citu komponistu slaveni Tango skaņdarbi.

Biļetes var iegādāties par 5 un 7 latiem.

Pērkot biļeti uz divām festivāla „Jauna deja jaunā vietā” izrādēm, tiek piemērota 20 procentu atlaide, uz trijām – 30 procentu atlaide.

8. oktobrī plkst. 16.00 Lielajā zālē – „B.A.C.H.”, koncerts skolu jauniešiem

Koncerts „B.A.C.H.” paredzēts skolas vecuma jauniešiem (7.–12. klase). Tajā uzstāsies deju grupa „Buras”, „Trio ArtlShok”, solisti un Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas jauktais koris. Koncerts stāsta par slaveno komponistu Johanu Sebastianu Bahu – barokālu, avangardisku, cildenu un harmonisku.

Biļetes: 3 lati, grupām (klasēm) vairāk par 15 cilvēkiem – 10% atlaide.

16. oktobris plkst. 19.00 Lielā zāle – programma „Atspulgi”. Latvijas Radio koris, Sigvards Kļava un Vestards Šimkus

 

Koncerta apmeklētājiem būs iespēja piedzīvot koncertprogrammas „Atspulgi” pasaules pirmatskaņojumu. Koncertā piedalās pianists Vestards Šimkus, Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava. Programmā skanēs Jura Karlsona, Deivida Lenga, Hansa Otes, Pētera Vaska un Bernata Vivankosa skaņdarbi.

Biļetes var iegādāties par  5, 7 un 10 latiem.

18. oktobris plkst. 19.00 Lielā zāle – „Indrāni”. Rīgas Krievu drāmas teātra izrāde

 

Rūdolfa Blaumaņa lugu par divu paaudžu konfliktu „Indrāni” Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī iestudējis jaunais režisors Elmārs Seņkovs. Izrādes scenogrāfs ir Reinis Dzudzilo, kostīmu māksliniece Krista Dzudzilo, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, izrādes muzikālo noformējumu veido mūziķis Goran Gora jeb Jānis Holšteins. Izrādē piedalās Leonīds Lencs, Svetlana Šiļajeva, Aleksandrs Maļikovs, Olga Ņikuļina, Dmitrijs Palēss, Anastasija Tinošenko, Jeļena Sigova, Jekaterina Frolova, Oļegs Teterins, Kārlis Krūmiņš un Daņila Maligins.

Biļetes var iegādāties par 5–12 latiem.

26. oktobris plkst. 19.00 Lielā zālePirmais Latvijas Orķestru asociācijas festivāls. Atklāšanas koncerts

27. oktobrī plkst. 15.00 Lielajā zālē – Pirmais Latvijas Orķestru asociācijas festivāls. Noslēguma koncerts

Biļetes uz abiem koncertiem var iegādāties par 3 latiem.

Pērkot biļeti uz abiem Latvijas Orķestru asociācijas festivāla koncertiem, tiek piemērota 20 procentu atlaide.

Biļetes uz Latgales vēstniecības „GORS” pasākumiem iegādājamas „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un Latgales vēstniecībā „GORS” Rēzeknē, Pils ielā 4.

0 komentāri

Komentāru nav