Top Jāņa Lūsēna mūzikls „Teiksma par Zigfrīdu Annu Meierovicu”

Top Jāņa Lūsēna mūzikls „Teiksma par Zigfrīdu Annu Meierovicu”
Publicitātes foto/Ars Nova . Topošajā mūziklā „Teiksma par Zigfrīdu Annu Meierovicu” galvenā loma uzticēta aktierim Gundaram Grasbergam
26-08-2013 A+ A-
Šis gads muzikālajam teātrim „Ars Nova” ir aizsācies, īstenojot lielus un nozīmīgus projektus. Gada sākumā tika uzsākts darbs iecerētajam mūziklam „Teiksma par Zigfrīdu Annu Meierovicu”, kā mūzikas autors ir Jānis Lūsēns, libreta autore – Māra Zālīte, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja teātra pārstāvji.

Jaundarba pirmizrāde notiks Latvijas proklamēšanas 95. gadadienā – 18. novembrī Latvijas Nacionālajā operā, un iestudējuma radošā grupa turpina darbu, lai novembrī jaundarbs izskanētu uz operas skatuves.

 

Jauniestudējuma režisors ir Gatis Šmits, scenogrāfs Rūdolfs Bekičs, kostīmu māksliniece Ieva Veita un gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis. Par iestudējuma mākslinieciskajiem procesiem rūpējas Andris Veismanis, galvenie lomu atveidotāji mūziklā būs Nacionālā teātra aktieri Gundars Grasbergs un Ģirts Liuziniks, LNO soliste Kristīne Zadovska, kā arī dziedātāji Aija Vītoliņa un Uģis Roze.

Tā kā mūziklā darbosies aptuveni divdesmit personāžu un koris, muzikālais teātris „Ars Nova” aicina līdz 28. augustam pieteikties kora dziedātājus visās vīriešu un sieviešu balsu grupās.  CV un fotoattēlu sūtīt uz e-pasta adresi: anda@latrix.lv.

Jāpiebilst, ka šī vasara teātrim „Ars Nova” ir īpaši nozīmīga, jo tas ir atradis savu mājvietu – mūzikas namu „Daile” (agrāk bija pazīstams kā kinoteātris „Daile”). Patlaban tajā norit rekonstrukcijas darbi, un jau novembrī ir plānota mūzikas nama atklāšana, piedāvājot apmeklētājiem multifunkcionālu zāli ar parteru un balkonu – kopumā 400 skatītāju vietām. Pirmie notikumi, apdzīvojot jaunās telpas, būs mūzikla „Teiksma par Zigfrīdu Annu Meierovicu” mēģinājumi, tāpēc tiek gādāts par „Daile” savlaicīgiem rekonstrukcijas darbiem un zāles akustiskajiem risinājumiem.

 

Mūzikas namā „Daile” būs pieejama „Biļešu paradīzes” kase, kā arī kafejnīca apmeklētājiem. Pašlaik norit darbs pie mūzikas nama mājaslapas izveidošanas. Tajā interesenti varēs atrast informāciju par aktuālajiem mūzikas nama „Daile” notikumiem, repertuāru, rīkotajiem iestudējumiem, koncertiem un pakalpojumiem.
Muzikālā teātra „Ars Nova” rīkoto izrāžu un koncertu biļetes pieejamas „Biļešu paradīzes” kasēs visā Latvijā un internetā.

 

0 komentāri

Komentāru nav