„Dzintars laiku lokos” Dabas muzeja pasākumā „Esplanādē 2014”!

„Dzintars laiku lokos” Dabas muzeja pasākumā „Esplanādē 2014”!
LETA
26-08-2013 A+ A-
Kultūras vasarnīcā „Esplanāde 2014” 30. augustā no plkst. 14.00 līdz 18.00 viesosies Latvijas Dabas muzejs, kas iepazīstinās gan ar Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmā iekļauto ekspozīciju „Dzintars laiku lokos”, gan aicinās piedalīties dažādās izglītojošās aktivitātēs un „satikt” muzeja eksponātus.

Apmeklētājiem būs iespēja erudīto muzeja darbinieku vadībā uzzināt visu par saules akmeni – dzintaru, kā arī piedalīties darbnīcā „Kas paslēpies dzintarā?”.

Pasākuma centrālais notikums būs Dabas muzeja ekspozīcijas „Dzintars laiku lokos” prezentācija, kas 2014. gada sākumā plānota kā pirmais pieturas punkts Eiropas kultūras galvaspilsētas muzeju projektā „Dzintara ceļš” un ir iekļauts „Rīga 2014” tematiskajā līnijā „Dzintara ādere”.

Ekspozīcija iepazīstinās ar Baltijas dzintaru, rādot tā dabīgās formas, krāsu toņu daudzveidību un nozīmīgo vietu pasaules dzintaru depozītu vidū.

Izstādē tiks akcentēta dzintara unikalitāte kā pirmā materiāla nozīmība, kādēļ sāka veidoties mūsu reģiona atpazīstamība senajās Eiropas kultūrās. Tiks sniegta iespēja iepazīt dabīgo dzintaru, tā izmantojumu visdažādākajās jomās, īpaši akcentējot zinātniskajos pētījumos radītā dzintara diega izmantošanas perspektīvas.

30. augustā apmeklētājus „Esplanādē 2014” sagaidīs arī citi izglītojoši un izklaidējoši pārbaudījumi – varēs aplūkot eksponātus no Dabas muzeja krātuves, klausīties, kā šalc jūra lielajā gliemežvākā, iepazīties ar vienu no svarīgākajām cilvēka organisma sistēmām – skeletu un izspēlēt spēli, sekojot līdzi dinozaura gaitām.

„Esplanāde 2014” ir nodibinājuma „Rīga 2014” atvērtais birojs, kurā visas vasaras garumā notiek koncerti, lekcijas, deju stundas, kā arī Eiropas kultūras galvaspilsētas gada programmas pasākumu prezentācijas. Kultūras vasarnīca „Esplanāde 2014” būs atvērta līdz 13. septembrim.

0 komentāri

Komentāru nav