„Survival Kit 5”: kanādiešu kultūras apvienība „Fastwurms”

„Survival Kit 5”: kanādiešu kultūras apvienība „Fastwurms”
Publicitātes foto . Mākslinieku apvienība no Kanādas „Fastwurms”
26-08-2013 A+ A-
Starptautiskā laikmetīgās mākslas festivāla „Survival Kit 5” laikā – šā gada „Baltajā naktī” 7. septembrī – ar performanci un video projekciju uzstāsies kanādiešu kultūras apvienība „Fastwurms”, kā arī citi latviešu un ārzemju mākslinieki, kultūras portālu „Rīga 2014” informē festivāla organizatori no Laikmetīgās mākslas centra (LMC).

Jau ziņots, ka „Survival Kit” šogad būs no 5. līdz 15. septembrim. Tā centrālie pasākumi norisināsies Rīgā, Lāčplēša ielā 60. Festivālā piedalīsies mākslinieki no četrpadsmit Eiropas valstīm, kā arī ASV, reflektējot par šā gada festivāla izdzīvošanas stratēģiju – „lēno revolūciju”.

Mākslinieku apvienība „Fastwurms” radusies 1979. gadā. Tās darbu pamatā ir do-it-yourself principi un raganu maģijas pozitīvais spēks, tajos atspoguļota lojalitāte vidusšķirai un atbalsts homoseksuālai savienībai.

„Fastwurms” rada video un audio mākslas darbus, performances, kā arī objektus un interaktīvas instalācijas, iesaistot sabiedrību un pamatojoties uz zināšanu brīvu apmaiņu.

Atbildot uz jautājumu, kādu ieroci vai cīņas metodi vislabāk izmantot „lēnajā revolūcijā”, – mākslinieki, ironizējot par kapitālisma ietekmi uz globālajām klimata pārmaiņām, norāda: „Mēs ieteiktu slow burn (lēno dedzināšanu) – šī taktika nepieprasa acīmredzamu konfrontāciju vai cīņu ar reāliem ieročiem. Slow burn sākotnēji šķiet nekaitīga, pasīva un viegli ignorējama parādība: patērētāji lēnām paaugstina apkārtējās vides gaisa temperatūru. Tās izmaiņas ir lēnas, savukārt paredzamie rezultāti nākotnē – viegli izprotami, dodot politiķiem un valsts amatpersonām pietiekami daudz laika, lai izdomātu, vai pievērsties radošiem risinājumiem, vai arī kļūt par daļu no problēmas.

Ja varas vīri atsakās, noliedz vai kavējas ar atbildi, viņi nenoliedzami tiks „aizslaucīti” prom ar sociālu un dabas spēku palīdzību.”

„Survival Kit 5” laikā – „Baltajā naktī” 7. septembrī – norisināsies arī mākslinieces Ingrīdas Pičukānes izglītojošā lekcija un stencilu darbnīca „Lauka pētījums dzimtes studijās urbānajā vidē” un Ramonas Bušas-Virtmanes un Vladislava Saveļjeva veidotā spēle „Absurda epizode no reevolūcijas”. Ar perfomanci uzstāsies „Doktora Klisicka laboratorija” un vokāli instrumenālais psihedēliskās mūzikas ansamblis „The Smoking Caterpillars”.

Starptautiskais laikmetīgās mākslas festivāls „Survival Kit” radās 2009. gadā kā reakcija uz ekonomiskās krīzes radītajām pārmaiņām Latvijā. Katru gadu festivāls, ko rīko Laikmetīgās mākslas centrs (LMC), izvēlas jaunu sabiedrībā aktuālu tēmu un aicina māksliniekus un radošo jomu praktiķus reflektēt par to savos darbos. „Survival Kit 5” pievēršas „lēnajai revolūcijai”, kas aktualizējusi marginalitāti, apvēršot spēka pozīcijas un apšaubot centra dominanci. Tā ir nehierarhiska kustība, kas izaugusi no indivīdu nepieciešamības un attīsta tiešās demokrātijas tradīcijas, savus domubiedrus aicinot nebaidīties gribēt to, ko viņi vēlas.

0 komentāri

Komentāru nav