Pasākumi Kalnciema kvartālā augusta izskaņā

Pasākumi Kalnciema kvartālā augusta izskaņā
Publicitātes foto
27-08-2013 A+ A-
Augusta beigās Kalnciema kvartālā notiks daudz dažādu pasākumu – lekcija, brīvdabas koncerti un kinoseansi, kā arī deju vakars un bērnu grāmatiņas atvēršanas svētki.

Otrdien, 27. augustā, plkst. 19.00 Kalnciema kvartāla Vīnu veikala zālē notiks Helmūta Ancāna, budisma filozofijas un psiholoģijas padziļinātas studiju programmas absolventa, lekcija par budismu „Tibetas budisms bildēs un realitātē”. Tā notiek saistībā ar Kalnciema kvartāla mākslas galerijā patlaban aplūkojamo Lindas Klētnieces izstādi „FotoMandala”. Ieeja lekcijā – bez maksas.

Trešdien, 28. augustā, Kalnciema kvartālā gaidāms brīvdabas kinoseanss „Padomju šausmu nakts”.

Interneta izdevums „Obskura”, kas veltīts maz zināmam padomju laika kino, aicinās iepazīties ar divām šausmu filmām, kas uzņemtas PSRS robežās, raisot diskusiju par to, kā šo filmu specifika atspoguļo mūsu pagātni un kultūras savdabību.

„Padomju Savienībā ar šausmu filmām bija līdzīgi kā ar seksu. Ja seksa tēma kā partizāns maz pamazam lauzās cauri cenzūras žņaugam, tad šausmu filmu tradīcija kā tāda neizveidojās. Par spīti šim faktam, padomju laiki ir devuši dažas lieliskas filmas ar mistikas, šausmu vai fantastikas elementiem,” atzīst „Obskura” pārstāvji.

„Padomju šausmu nakti” plkst. 20.30 iesāks ievadlekcija, bet turpinājumā varēs noskatīties divas filmas. Plkst. 20.40 tiks demonstrēts kinodarbs „Vijs” („Вий”, 1967). Filmu uzņēmuši divi kino studenti – Konstantīns Jeršovs un Georģijs Kropačovs –, kuriem tika uzdots veidot Nikolaja Gogoļa stāsta ekranizāciju. Viņu darba rezultātā tika izveidots „real horroshow”, un „Vijs” (1967) kļuva zināma kā pirmā un vienīgā šausmu filma, kas uzņemta PSRS robežās.

Savukārt plkst. 22.00 sāksies filma „Karaļa Staha mežonīgās medības” („Дикая охота Короля Стаха”, 1978). Tematiskos rietumu festivālos, kas veltīti detektīviem, šausmu filmām, zinātniskai fantastikai un mistikai, „Karaļa Staha mežonīgās medības” ieguvusi divus Grand Prix, divus diplomus un divas speciālās balvas. Rietumu kritiķu raksti vienojušies viedoklī, ka šajā eksotiskajā šausmu filmā ir pārāk daudz atkāpju no žanra kanona, kā arī manāma šausmu karaļu Rodžera Kormana un Edgara Po ietekme. Filmas režisors – Valerijs Rubinčiks.

Abas filmas tiks demonstrētas krievu valodā, ar subtitriem latviešu valodā. Ieeja pasākumā – bez maksas.

Augusta izskaņas pasākumu nedēļa turpināsies ceturtdien, 29. augustā, ar „Rīga Radio” deju vakaru.

No plkst. 19.00 dejas uzsāks dīdžejs Eduards Švāns, plkst. 20.00 dejas turpinās „Crystal Sound System”, plkst. 21.00 – Mixmasters AG, bet vakara noslēgumā plkst. 22.00 – dīdžejs Monsta. Ieeja deju vakarā – bez maksas.

Piektdien, 30. augustā, Kalnciema kvartālā gaidāms iknedēļas „Platekrāna vakars”. Šoreiz brīvdabas kinoseansā varēs noskatīties vienu no jaunākajām kulta režisora Kventina Tarantīno filmām „Bēdīgi slavenie mērgļi”.

Filmas darbība norisinās vācu okupētajā Francijā, tur jaunā Šosanna kļūst par liecinieci tam, kā nacistu pulkvedis Hanss Landa noslepkavo viņas ģimeni. Viņai par mata tiesu izdodas izsprukt un aizbēgt uz Parīzi, pieņemt citu identitāti un kļūt par kinoteātra īpašnieci. Tajā pašā laikā kaut kur citur Eiropā leitnants Aldo Reins sapulcina grupu ebreju kareivju, viņu mērķis ir atriebties ienaidniekam. Vēlāk nacistiem šī grupa kļūst pazīstama ar nosaukumu „mērgļi”. Reina grupai pievienojas jauna aktrise un slepenā aģente Bridžeta, kuras uzdevums ir gāzt Trešā reiha vadoņus. Likteņa pavērsieni saved visus kopā ar Šosannu, kurai ir pašai savs plāns, kā atriebties nacistiem.

Galvenajās lomās: Breds Pits, Melānija Lorēna, Kristofs Valcs, Maikls Fasbenders un citi.

Filma tiks demonstrēta angļu valodā, bez subtitriem latviešu valodā. Pirms filmas – kinokritiķes Ditas Rietumas ievadvārdi, bet pēc seansa plkst. 22.00 tiks demonstrēts koncerta ieraksts pēc skatītāju vēlēšanās.

Pasākuma laikā darbosies kafejnīca. Ieeja – bez maksas.

Sestdien, 31. augustā, Kalnciema kvartālā norisināsies tradicionālais zemnieku un amatnieku tirdziņš, kura laikā notiks arī jaunās bērnu grāmatas „Ainava kopā ar mazo Mulu” atvēršanas svētki.

Kā ik sestdienu, no plkst. 10.00 līdz 16.00 Kalnciema kvartāla pagalmā Latvijas zemnieki piedāvās svaigus augļus, dārzeņus un sēnes, gaļas un piena produktus, kā arī amatnieki savus darinājumus. Vīnu veikalā rosīsies pavārs Mārtiņš Rītiņš un restorāna „Vincents” darbinieki.

No plkst. 12.00 līdz 15.00 Brūnajā stūra mājā ikviens mazais grāmatu mīļotājs gaidīts kopā ar vecākiem iepazīties ar mazo, zinātkāro meiteni Mulu no grāmatas „Ainava kopā ar mazo Mulu”, ko izdod Latvijas Nacionālais mākslas muzejs.

Grāmatas atvēršanas svētkos būs iespēja satikt grāmatas autorus: Ingu Beitiņu, Kristīni Morozovu, Baibu Grīnbergu un grāmatas ilustratoru Reini Pētersonu, kā arī iegādāties grāmatiņu un radoši darboties ainavas žanrā – iztēlojoties un iemiesojot dažādas izjūtas gleznojot.

Kalnciema kvartāls atrodas Rīgā, Kalnciema un Melnsila ielas krustojumā.

0 komentāri

Komentāru nav