Rīgu pieskandinās jau 11. „Origo Folk” festivāls

Rīgu pieskandinās jau 11. „Origo Folk” festivāls
Publicitātes foto . Koklētāja Rozīte
27-08-2013 A+ A-
Uz vasaras kultūras aktivitāšu centra „Origo Summer Stage” skatuves trešdien, 28. augustā, no plkst. 16.00 jau vienpadsmito reizi norisināsies „Origo Folk” festivāls, kas kā katru gadu Stacijas laukumā pulcē dažādu paaudžu etno un folkmūzikas māksliniekus no Latvijas un ārvalstīm.

Šogad festivālā uzstāsies gan perkusionists Nils Īle kopā ar grupu „Afroambient”, etnodžeza grupa „Baraka”, postfolkloras grupa „Rikši”, multiinstumentālists Imants Spīčs un Latvijas labākie jaunie koklētāji Ansis un Rozīte, kā arī grupa „Fönix” no kaimiņvalsts Igaunijas.

Grupas „Fönix” dibinātājs Reins Lāneorgs (Rein Laaneorg) bija viens no vadošajiem mūziķiem populārajā Igaunijas grupā „Vitamiins”, kas pastāvēja no 1978. līdz 1990. gadam un bija pazīstama visā Padomju Savienībā. Tagad – vairāk nekā 20 gadu vēlāk – Reins kopā ar domubiedriem ir nodibinājis jaunu grupu „Fönix”, kuras spēlētajā mūzikā izpaužas Reina Lāneorga intereses un muzikālā attīstība.

Pašmāju kolektīvs „Afroambient” ir perkusionistu grupa, kas jau vairākus gadus darbojas mūziķa Nila Īles vadībā. Viņš ar etnoperkusiju spēles tehniku nodarbojas jau vairāk nekā 15 gadu un jau vairākus gadus popularizē etnoperkusiju mūziku un skolo jaunos talantus, vadot meistarklases ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs.

Etnodžeza kolektīvs „Baraka” darbojas jau desmit gadu un ir populārs ne tikai Latvijā, bet arī ārpus dzimtenes robežām. „Baraka” tulkojumā no arābu valodas nozīmē „svētības nodošana”. Grupas radītājs ir multiinstrumentālists, austrumu kultūras un filozofijas cienītājs Dmitrijs Jevsikovs.

„Origo Folk” festivāla dalībnieki jauniešu postfolkloras grupa „Rikši” nāk no Latgales sirds – Rēzeknes. Grupa ir pastāvīgi folkkluba „Ala” viesi, taču koncertēts arī citviet Latvijā, gan ārpus tās. „Rikšu” muzikālo pamatu veido senču mantotās dziesmas, taču grupas dalībnieki nevairās arī no modernām apdarēm, ar mežonīgiem bungu ritmiem un melodiskām, jautrām akordeona skaņām.

Imants Spīčs ir Latvijas 2013. gada stāstnieku čempions un multiinstrumentālists. Viņam ir tikai vienpadsmit gadu, bet viņš jau vienlīdz teicami stāsta anekdotes un gadījumus no dzīves, savu stāstījumu pavadot ar dažādiem mūzikas instrumentiem, no kuriem visiecienītākais esot mandolīna.

Ansis un Rozīte ir Latvijas labākie jaunie koklētāji, kuri spēlē Latgales etnogrāfiskās kokles. Abi ir profesionālā Latvijas Folkloras izrāžu ansambļa solisti, turklāt Ansis vada folkroka grupu „Dārdi”, bet Rozīte muzicē folkloras kopā „Kokle”. Viņi festivālā „Origo Folk” sola spēlēt gan romantiskas latgaliešu tautasdziesmas, gan jautras polkas, kā arī gremdējas meditatīvās improvizācijās. Šis ir viņu pirmais kopīgais koncerts duetā.

„Origo Folk” festivāls, tāpat kā visi pasākumi „Origo Summer Stage”, ir bez ieejas maksas. Papildu informācija: www.summerstage.lv.

0 komentāri

Komentāru nav