Festivāls „Homo Novus”. Iesaka divi režisori un teātra kritiķe

Festivāls „Homo Novus”. Iesaka divi režisori un teātra kritiķe
Publicitātes foto/homonovus.lv . Festivālā „Homo Novus” būs iespēja noskatīties Romeo Kasteluči izrādi „Par Dieva dēla sejas koncepciju”
27-08-2013 A+ A-
No 2. līdz 8. septembrim norisināsies desmitais starptautiskais teātra festivāls „Homo Novus”, kurā viens no centrālajiem notikumiem būs vienpadsmit Latvijas mākslinieku darbu kolekcija „Pēdējā humānā telpa”. Tieši šis ir viens no projektiem, ko festivāla apmeklētājiem vajadzētu noskatīties pavisam noteikti, ir pārliecināta teātra kritiķe un LTV Kultūras raidījumu redaktore Henrieta Verhoustinska. Līdzīgās domās ar viņu ir arī režisori Valters Sīlis un Mārtiņš Eihe.

„Tā ir vienota programma, kurā katram režisoram – Valteram Sīlim, Pēterim Krilovam un Vladislavam Nastavševam – atvēlēta viena stunda; taču tajā iesaistīti arī citu mākslas nozaru pārstāvji. Tādēļ ieteiktu cilvēkiem noskatīties vismaz kādu fragmentu no šā projekta, jo tas tomēr ir latviešu kopdarbs,” teic Henrieta.

 

Pievēršoties ārzemju mākslinieku pienesumam, viņasprāt, ir vērts pievērst uzmanību itāliešu režisora Romeo Kasteluči izrādei „Par Dieva dēla sejas koncepciju”, ko varēs noskatīties 2. un 3. septembrī Latvijas Nacionālajā teātrī, un režisora Milo Rau izrādei „Naida radio” – restaurētajai Ruandas radio pārraidei, kuras laikā tika aicināts nogalināt tutsi cilts piederīgos. „Man tas liekas diezgan šaušalīgs, bet vienlaikus interesants projekts,” piebilst H. Verhoustinska, kurai ievērības cienīga šķiet arī izrāde „Mental. The vacuum cleaner” – stāsts par puisi, kas slimo ar šizofrēniju un savu slimību padarījis par mākslas faktu.

Režisors Valters Sīlis smej, ka, viņaprāt, vajadzētu censties apmeklēt visas festivāla izrādes; vismaz viņš pats iespēju robežās centīšoties to izdarīt. „Ja man jāiesaka kāds konkrēts projekts – viena no manām mīļākajām teātra kompānijām ir „Vivarium Studio”, kas uz Rīgu vedīs Filipa Kena izrādes „Serža efekts” un „Purva klubs”. Tas ir fantastiski!” Tāpat kā Henrieta Verhoustinska, arī Valters Sīlis iesaka doties uz izrādi „Naida radio”, kas esot uzskatāma par vienu no ievērības cienīgākajiem teātra notikumiem Eiropā un arī pasaulē.

 

„Mans trešais ieteikums varētu būt Kristīnes Umpfenbahas, Katrīnas Neiburgas, Rūdolfa Bekiča un Zanes Zajančkauskas veidotā dokumentālā izrāde „Zudušie dārzi” – pavisam jauns darbs.

Veids, kā strādā šī režisore, man šķiet ļoti fantastisks, un tas, ka viņi izrādē iesaistīs vietējos iedzīvotājus, ir patiešām aizkustinoši!”

Šos trīs projektus mēģinās noskatīties arī Valters Sīlis.

Vislakoniskākais savos ieteikumos ir režisors Mārtiņš Eihe: arī viņš ir pārliecināts, ka noteikti jāapmeklē latviešu projekts „Pēdējā humānā telpa”. „Manuprāt, ievērības cienīgs varētu būt arī biedrs Kasteluči un, protams, „Mental. The vacuum cleaner” – izrāde, uz ko, šķiet, neviens vairs netiks, jo biļetes jau sen izpārdotas un ieviesta „veitingliste”.”

Visu starptautiskā teātra festivāla „Homo Novus” programmu meklē šeit!

 

 

0 komentāri

Komentāru nav