Rīga ienāk Siguldā!

Rīga ienāk Siguldā!
Publicitātes foto
Svētdien, 1. septembrī, plkst. 15.00 Siguldā Raiņa parkā, Raiņa ielā 2, tiks atklāta Latvijas ekspozīcija „Iekšējā brīvība. Rīgas iela Venēcijā”, kas piedalījās Venēcijas biennāles 13. starptautiskajā arhitektūras izstādē 2012. gadā un Siguldā nonāca sadarbībā ar Laikmetīgās mākslas institūtu, arhitekti Līgu Apini un kuratori Ievu Kalniņu, nodibinājumu „Rīga 2014”, kā arī radošās apvienības „Other Side Studio” (Aksels Bruks, Kristaps Kleinbergs, Edgars Rožkalns, Helvijs Savickis, Austra Stupele) atbalstu.

Latvijas ekspozīcija tika izgatavota 2012. gadā ar moto: „Iekšējā brīvība kā nākotnes domāšanas arhitektūra”. Ekspozīcija Venēcijas apmeklētājiem piedāvāja ieskatu dažādos Brīvības ielas fasāžu fragmentos un ēku iekšpagalmos, tādējādi kļūstot par „ielu ielā”. Apmeklētājs, pastaigājoties pa Venēciju, varēja pēkšņi ieraudzīt sevi Rīgā, atspīdam dažādās Brīvības ielas fasāžu detaļās.

Instalāciju veido trīs daļas. Pirmā daļa ataino Brīvības ielas fasādi, kas izgatavota no pulēta nerūsējošā tērauda. Vides atspulgi spoguļattēlā rada daudzdimensionālu uztveres iespēju, kurā raugoties, Siguldas daba un Rīgas arhitektūras elementi vizuāli pārklājas un saplūst. Objekts tiks eksponēts Raiņa parkā, un par galveno varoni kļūst dabas atspulgs Brīvības ielas fasādēs. Otrā ekspozīcijas daļā, kas atrodas instalācijas aizmugurē, tērauds ir daļēji nomainīts pret autentisku koka faktūru, kas tika paņemta no Brīvības ielas pagalmu apbūves. Tā raksturo Rīgas iekšpagalmus, kur daudzviet vēl saglabājusies 19. gadsimtam raksturīgā priekšpilsētu koka apbūve. Klāt piegulošais Raiņa parka atpūtas laukums būs kā Brīvības ielas nama iekšpagalms.

Trešā daļa ir veidota kā portāls, kas atrodas instalācijas centrā. Šeit apmeklētāju apņem tikai tērauda spoguļu faktūra, un tajā ir redzams tikai paša apmeklētāja bezgalīgi pavairotais attēls. Šādi instalācija katram piedāvā iespēju ieskatīties sevī un apjaust savu iekšējo brīvību.

Laikā, kad Sigulda būs Rīgas oficiālais sadarbības partneris projektā „Eiropas Kultūras galvaspilsēta 2014”, līdz pat 2014. gada nogalei instalācija, kas piedāvā ieskatu dažādos Brīvības ielas fasāžu fragmentos un ēku iekšpagalmos, atradīsies Siguldas centrā.

0 komentāri

Komentāru nav