Koris „Kamēr...” triumfē Eiropas „Grand Prix” konkursā Itālijā

Koris „Kamēr...” triumfē Eiropas „Grand Prix” konkursā Itālijā
Ansis Starks
29-08-2013 A+ A-
Ar triumfu un uzvaras lauriem jauniešu korim „Kamēr...” un diriģentam Jānim Liepiņam trešdienas, 28. augusta, vakarā noslēdzies 2013. gada Eiropas „Grand Prix” koru konkurss (European Grand Prix for Choral singing) Itālijas pilsētā Areco, kultūras portālu „Rīga 2014” informē kora menedžere Kristīne Zvirbule.

Eiropas „Grand Prix” ir viens no visaugstākā līmeņa koru konkursiem pasaulē, kur ik gadu tiekas pieci vai seši spēcīgi kori, kuri jau uzvarējuši vienā no starptautiskajiem koru konkursiem – Tolosā (Spānija), Varnā (Bulgārija), Debrecenā (Ungārijā), Tūrā (Francijā), Mariborā (Slovēnijā) vai Areco (Itālija).

„Kamēr...” šajā konkursā piedalījās kā Bēlas Bartoka Starptautiskā koru konkursa laureāts Debrecenā, Ungārijā, kurā uzvarēja pagājušajā gadā. Konkursā vēl piedalījās kori no Slovēnijas, Ukrainas, Indonēzijas un Argentīnas.

Koris konkursā dziedāja Arvo Perta, Vītauta Miškiņa, Roberta Lūkasa Pīrsola, Klaudio Monteverdi, Karīnas Rēnkvistas un Ērika Ešenvalda opusus.

Koris „Kamēr...” līdz šim ir vienīgais kolektīvs no Latvijas, kas ieguvis šo prestižo balvu, turklāt to sasniegt izdevies atkārtoti – 2004. gadā diriģenta Māra Sirmā, bet šogad – Jāņa Liepiņa vadībā.

Ar šo konkursu noslēdzās „Kamēr...” piesātinātā 2012./2013. gada sezona, bet jau septembra sākumā korī tiks uzņemti jauni dalībnieki. Visi dziedātgribētāji ir aicināti pievienoties korim. Noklausīšanās notiks Rīgas Valsts 1. ģimnāzijā 4. un 6. septembrī plkst. 18.00.

0 komentāri

Komentāru nav