Rudens kamermūzikas festivāls aicinās izbaudīt izcilu mūziķu sniegumu

Rudens kamermūzikas festivāls aicinās izbaudīt izcilu mūziķu sniegumu
Publicitātes foto . Rudens kamermūzikas festivāla īpašais viesis – „Ensemble Modern”
29-08-2013 A+ A-
VSIA „Latvijas Koncertu” organizētais Rudens kamermūzikas festivāls šogad notiks no 28. septembra līdz 16. oktobrim Rīgā, Ventspilī un Madonā, aicinot izbaudīt kamermūzikas intīmo gaisotni izcilu mūziķu sniegumā, kultūras portālam „Rīga 2014” pavēstīja „Latvijas Koncertu” pārstāve Rinta Bružēvica.

Festivālā piedalīsies stīgu kvartets „Artemis”; viens no pasaules izcilākajiem altistiem Maksims Risanovs, kurš spēlēs kopā ar kamerorķestri „Sinfonietta Rīga”; lieliskais Spīķeru kvartets, kas pirmoreiz satiksies ar Londonā dzīvojošo ekspresīvo čellisti Kristīni Blaumani; publikas iemīļotā akordeoniste Ksenija Sidorova, kura prezentēs savu jauno albumu „Fairy Tales”.

Īpašais festivāla notikums – pasaules labākā laikmetīgās mūzikas ansambļa „Ensemble Modern”, kas mājo Frankfurtē un koncertē slavenākajās koncertzālēs – viesošanās Rīgā. Rudens kamermūzikas festivāla patrons – Pēteris Vasks.

Rudens kamermūzikas festivālu 28. septembrī atklās viens no pasaules labākajiem stīgu kvartetiem „Artemis”, kas tika izveidots 1989. gadā.

 

Kopš 2012. gada kvarteta I vijole ir izcilā latviešu kamermūziķe un soliste Vineta Sareika.
Rīgas programmā repertuāra klasisko spārnu pārstāvēs Šūberta un Mendelsona vienkārša cildenuma pārpilnā mūzika, taču būs arī neakadēmiskas notis – par tango karaļa Astora Pjacollas aizraušanos ar Baha mūziku liecinās prelūdiju un fūgu cikls. Ar šo programmas daļu „Artemis” mūziķi vienlaikus godina gan tango milzi, gan dižo vācu kontrapunkta meistaru.

4.  un 5. oktobrī  Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē muzicēs pasaules labākais laikmetīgās mūzikas ansamblis „Ensemble Modern”. Divu koncertu sērijā tiks dāvāta iespēja iepazīties ar projektu, kas pasaules pirmatskaņojumu piedzīvoja 2012. gada decembrī Minhenē un kurā savus speciāli šim gadījumam komponētos sacerējumus prezentēja astoņi jauni Austrumeiropas komponisti.

Šie jaunie cilvēki tika izvēlēti spēcīgā konkurencē, tādēļ jo sevišķi liels prieks viņu vidū redzēt trīs Latvijas pārstāvjus – Andri Dzenīti, Kristapu Pētersonu un Jāni Petraškeviču. 

Projekts ir Centrālaustrumeiropas Gētes institūtu iniciatīva sadarbībā ar „Ensemble Modern” un fondu „BHF-BANk-Stiftung”.

9. oktobrī Spīķeru koncertzālē spēlēs „Estonian Trio”. Kopā ar brāļiem Jervi – čellistu Mariusu un pianistu Mihkelu – uzstāsies klarnetists Gajs Spilmens – jauns austrālietis, kurš studējis Lībekā pie Sabīnes Meijeres un Reinera Vēles un patlaban ir Igaunijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenais klarnetists. Koncerta programma daudzveidīga: līdzās tādiem klasiskiem „repertuāra vaļiem” kā Brāmsa trio, Bruha miniatūru tetrāde un Šūmaņa duets skanēs Pulenka brīnišķi skaistā Klarnetes sonāte, „Sibēliusa ēnā” dzīvojušā Somijas zviedra Einara Englunda Introdukcija un Tokāta, kā arī jaundarbs, ko radījis igauņu vecākās paaudzes skaņradis Renē Ēspere.

12. oktobrī Lielajā ģildē „Sinfonietta Rīga” muzicēs kopā ar vienu no  pasaules izcilākajiem altistiem – Maksimu Risanovu. Programmā – nemirstīgais Šūberts un mūsdienu autoru variācijas par viņa ģeniālo mūziku.

 

15. oktobrī  Spīķeru koncertzālē uzstāsies „Lielās mūzikas balvas 2012” laureāte, akordeoniste Ksenija Sidorova, kura prezentēs savu jauno soloalbumu „Fairy Tales”. Albumu klajā laidis Apvienotās Karalistes skaņu ierakstu nams „Champs Hill Records”.

Rudens kamermūzikas festivāls noslēgsies 16. oktobrī Mazajā ģildē ar koncertu „Vītols, Vasks un Šūberts”. Mūsu lieliskais Spīķeru kvartets pirmoreiz satiksies ar Londonā dzīvojošo ekspresīvo čellisti Kristīni Blaumani, lai atskaņotu Franča Šūberta brīnumskaisto Stīgu kvintetu. Kompānijā šim agrīnā romantisma meistardarbam – ideālu un mīlestības pavedienu cauraustais Pētera Vaska Piektais stīgu kvartets un šā gada jubilāra Jāzepa Vītola miniatūras, kas ilgu laiku dusējušas neatklātas un nespēlētas.

Rudens kamermūzikas festivālu atbalsta Rīgas dome.

Biļetes uz Rudens kamermūzikas festivāla koncertiem var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs.

 

0 komentāri

Komentāru nav