Turaidā norisinās starptautiska arheoloģijas konference

Turaidā norisinās starptautiska arheoloģijas konference
Publicitātes foto
29-08-2013 A+ A-
Gatavojoties Latvijas arheoloģijas un arhitektūras pieminekļa – Turaidas pils – astoņsimtgadei, kas tiks svinēta 2014. gadā, un godinot Latvijas arheologa Jāņa Graudoņa simtgadi, Turaidas muzejrezervāts sadarbībā ar LU Latvijas Vēstures institūtu 2013. gada 29. augustā Baltijas jūras reģiona piļu un muzeju asociācijas Ģenerālās asamblejas laikā rīko starptautisku zinātnisku konferenci „Pils. Arheoloģija. Muzejs. Arheologam Jānim Graudonim – 100”.

Konference iecerēta kā starpdisciplinārs, starptautisks forums par arheoloģijas lomu vēstures pieminekļu izpētē, par mūra piļu nozīmību kultūras mantojumā, muzeju un sabiedrības lomu kultūras mantojuma apzināšanā, saglabāšanā un popularizēšanā. Konferencē īpaša uzmanība tiks veltīta izcilas personības – arheologa, Dr. Habil. hist. Jāņa Graudoņa (1913–2005) – mūža ieguldījuma popularizēšanai un diskusijai par kultūras mantojuma pieejamības nodrošināšanas sabalansētību ar kultūras mantojuma saglabāšanu.

Jānis Graudonis vairāk nekā 25 gadus veltījis Turaidas pils arheoloģiskajai izpētei. Arheologs vadījis 36 arheoloģiskās ekspedīcijas un publicējis vairāk nekā 430 zinātnisku un populārzinātnisku rakstu. Jāņa Graudoņa aktīvā sabiedriskā darbība veicinājusi daudzpusīgu kultūras procesu attīstību, kā arī Rīgas reģiona kultūrvides vērtību apzināšanu un popularizēšanu. Viņa vadītā Turaidas pils arheoloģiskā izpēte iezīmējusi pozitīvu lūzumu attieksmē pret viduslaiku kultūras mantojumu.

Konference tiek rīkota sadarbībā ar Baltijas jūras reģiona piļu un muzeju asociāciju, kuras ilggadējais biedrs ir arī Turaidas muzejrezervāts, LU Latvijas vēstures institūtu, Latvijas Muzeju biedrību, finansiālo atbalstu sniedzis VKKF.
Pasākums ir viena no projekta „Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014” aktivitātēm, ar ko Turaidas muzejrezervāts popularizē kultūras mantojuma nozīmi sabiedrībā, rādot izcilus arheoloģijas un vēstures sasniegumus.

0 komentāri

Komentāru nav