Vakarbuļļu pludmalē muzicēs DJ Monsta un Biruta Ozoliņa

Vakarbuļļu pludmalē muzicēs DJ Monsta un Biruta Ozoliņa
Mārtiņš Otto, Rīga 2014
29-08-2013 A+ A-
Vakarbuļļu pludmalē sestdienas, 31. augusta, vakarā tiks iedegts Seno ugunskuru nakts „Rīga 2014” ugunskurs. Pasākumu jūras krastā jau no plkst. 20.00 muzikāli bagātinās DJ Monsta un koklētāja Biruta Ozoliņa, bet jūras un dabas iedvesmoti, dzeju lasīs četri dzejnieki – Inga Gaile, Sergejs Timofejevs, Artūrs Punte un Kārlis Vērdiņš.

„Dzeja ir cieši saistīta ar stihijas tēmu, un ne velti krievu valodā abi šie vārdi ir fonētiski ļoti tuvi. Dzeja ir pieskaitāma valodas stihijai, kas applūdina grāmatas lappuses vai auditoriju telpā. Jūra kā stihija būtu stiprāka par dzeju, ja ar to cīnītos vai pretotos, tā vietā dzeja jūras krastā būs ar izpratni un pielāgošanos tās klātbūtnei,” pasākumu ieskicē tekstgrupas „Orbīta” dzejnieks Arturs Punte.

„Jūra ir kā bezgalība, realitātē sastopama nebeidzamība. Jūra ļoti labi palīdz, kad dzīve šķiet pārāk racionāla – tā parāda, ka viss ir viena liela melodija. Man šķiet, ka pie jūras ir grūti dusmoties, un man ir prieks par šo iespēju lasīt dzeju pie jūras,” pauž dzejniece Inga Gaile.

 

DJ Monsta un Birutas Ozoliņas brīvdabas koncertam pievienosies arī Toms Poišs (kontrabass) un Mikus Čavarts (perkusijas). Mūziķi akcentē, ka dabas klātbūtne vienmēr koncertu padara īpašu un to lielā mērā veidos atnākušie cilvēki un vide.

Jau ziņots, ka DJ Monsta un Biruta Ozoliņa šā gada jūnijā izdeva debijas albumu „Sauli sēju”. Tajā iekļautas 12 Latgales un Kurzemes novada tautasdziesmas, kas atklāj jaunus apvāršņus tautas mūzikas aranžijās. Tajās etniskā un elektroniskā mūzika nevis piekāpjas viena otrai, bet gan ciešā mijiedarbība izceļ viena otras unikalitāti. „Rīga 2014” interviju ar Birutu Ozoliņu un DJ Monsta lasi šeit!

Pasākums Vakarbuļļu pludmalē notiks Senās ugunskuru nakts laikā, kad saulrietā Baltijas jūras krastā ikviens tiek aicināts iedegt ugunskuru, simbolizējot apņemšanos rūpēties par Baltijas jūru un vienlaicīgi atvadīties no vasaras.

„Ugunskuru nakts ir sena Ziemeļvalstu un ziemeļu tautu tradīcija, ko pārņēmusi arī Latvija. Akcijas galvenā doma ir likt cilvēkiem aizdomāties par to, cik trausls šobrīd ir Baltijas jūras stāvoklis. Pie ugunskura cilvēki aicināti izteikt savus solījumus jūrai, lasīt dzeju, dziedāt, iet rotaļās vai vienkārši vērot ugunskuru un jūru,” par Seno ugunskuru nakti stāsta nodibinājuma „Rīga 2014” programmas vadītāja Aiva Rozenberga.

Uz Vakarbuļļu pludmali kursē 3. un 36. maršruta autobuss (pietura „Pludmale”). Pasākums, kā arī automobiļu un velosipēdu novietne pasākuma laikā būs bez maksas. „Galleria Rīga” apmeklētājus cienās ar siltajiem dzērieniem. Koncerts Vakarbuļļos ir bez maksas.

Seno ugunskuru nakts visās valstīs ap Baltijas jūru notiks vienlaicīgi. Latvijā akcijas norisi koordinē nodibinājums „Rīga 2014” – Eiropas kultūras galvaspilsētas gada rīkotāji. Seno ugunskuru nakts pasākumu Vakarbuļļu pludmalē organizē nodibinājums „Rīga 2014” kopā ar partneri „Lattelecom”. Vairāk par Seno ugunskuru nakti un tās norisi Baltijas jūras krastos lasi šeit!

 

0 komentāri

Komentāru nav