Seno ugunskuru nakts: pasākumi piejūras pašvaldībās

Seno ugunskuru nakts: pasākumi piejūras pašvaldībās
Ekrānšāviņš www.muinastuled.ee/lv
29-08-2013 A+ A-
Sestdien, 31. augustā, Baltijas jūras krastos iedegsies Seno ugunskuru nakts ugunis. Tiks pavadīta vasara un simboliski pausta apņēmība rūpēties par jūru. „Rīga 2014” ugunskurs kursies Vakarbuļļu pludmalē, bet arī citās Latvijas piejūras pašvaldībās tiks rīkoti pasākumi un iedegtas liesmas jūras krastā.

Jūrmalā ugunskurs tiks iedegts Kauguru pludmalē Kaugurciema ielas galā, pretī kafejnīcai „Kūriņš”. Ikviens ir laipni aicināts pievienoties, lai kopā ar latviešu tradīciju kopu „Skance”, folkloras kopu „Mare” un vīru kori „Burinieks” ar dziesmām un rotaļām aizdegtu ugunskuru, atgādinot par mūsu vēsturi un kultūras mantojumu, godinātu uguni un jūru. Plānots, ka ugunskurs degs arī Dubultos, pie pasaku mājas „Undīne”.

Vistālāk uz dienvidiem Latvijā ugunskurs degs Papē, Ķoņu ciemā, kur sestdienas, 31. augusta, plkst. 22.00 sāksies lāpu gājiens uz liedagu, lai kopīgi iedegtu lielo ugunskuru un izbaudītu ugunsskulptūru mirkļa skaistumu. Pasākuma turpinājumā – koncerts.

Vienlaikus ar Seno ugunskuru nakti Pāvilostā tiks slēgta tūrisma sezona, un tur pasākumi norisināsies visas dienas garumā. Būs gan tenisa turnīrs, gan sēņošanas sacensības, gan amatierteātra izrāde „Latvieša sapnis”. Ugunskurs Pāvilostā tiks iedegts plkst. 21.30 Upesmuižas parkā, bet vakara turpinājumā notiks zaļumballe.

Seno ugunskuru nakts laikā liesmas mirdzēs arī Kolkas ragā. Ziemekļkurzemē vasaras atvadas sāksies plkst. 17.00, kad notiks stafetes skrējies Dundaga–Mazirbe–Kolka. Skrējiens tiks atklāts ar lāpas iedegšanu Dundagā pie pils, bet plānots, ka tas noslēgsies jūras krastā pie Kolkas tautas nama plkst. 21.00. Tur tiks sagaidīti skrējiena dalībnieki un iedegti ugunskuri. Plkst. 21.30 Kolkā koncertēs mūziķis Dons, bet vēlāk sekos zaļumballe.

Ugunsskulpūras un ugunskuri degs arī citās Kurzemes jūrmalas pilsētās – Rojā, Mērsragā, Engurē, Klapkalnciemā un citur.

Savukārt Vidzemes pusē – Saulkrastos – ikviens ir aicināts kurt ugunskuru vai iededzināt sveci gandrīz 17 kilometru garajā Saulkrastu pludmalē. Kopīgs ugunskurs tiks iekurts Saulkrastu centrā, Bīriņu ielas galā. Pie Saulkrastu Tūrisma informācijas centra notiks arī sarīkojumi, kas liks just kopības sajūtu ar visām ap Baltijas jūru dzīvojošajām tautām. Plkst. 21.30 uzstāsies Rīgas folkloras kopa „Abra”, bet pēc koncerta tiks aizdedzinātas trīs īpaši šim notikumam pagatavotas uguns skulptūras, kas simbolizēs latviešu spēku un labo gribu.

Limbažu novada Skultes pagasta Varzās ugunskuru kurs no plkst. 20.00. Pasākumā piedalīsies deju atbalsta biedrība „Soļi”, jauniešu deju kolektīvs „Prieks”. Būs dejas, rotaļas un sadziedāšanās.

Daudzviet tiks iedegti arī individuālie ugunskuri, dedzinātas lāpas un sveces. Visi reģistrētie ugunskuri ar precīzām atrašanās vietu koordinātām atrodami kartē šeit!

Seno ugunskuru nakts tradīcija atdzima 1992. gadā Somijas pilsētā Turku, un tā drīz vien guva lielu atsaucību arī citās Baltijas jūras valstīs – Igaunijā, Zviedrijā, Vācijā, Polijā u. c. Turpinot divu Eiropas kultūras galvaspilsētu – „Turku 2011” (Somija) un „Tallinas 2011” (Igaunija) – aizsākto, arī nodibinājums „Rīga 2014” aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju pievienoties šai akcijai. Latvijā tā jau vairāk nekā desmit gadu notiek Rojā un Pāvilostā.

0 komentāri

Komentāru nav