„S!gulda aizrauj!”: Gaujas Nacionālais parks Rīgā

„S!gulda aizrauj!”: Gaujas Nacionālais parks Rīgā
F64
30-08-2013 A+ A-
Radoši informatīvajā telpā „Esplanāde 2014” sestdien, 7. septembrī, no plkst. 15.00 līdz 17.00 iknedēļas Siguldas – „Rīga 2014” partnerpilsētas – prezentāciju laikā notiks Gaujas Nacionālā parka (GNP) 40 gadu jubilejai veltīts pasākums.

Šogad Latvijas lielākajam un vecākajam nacionālajam parkam aprit 40. gadskārta, un tā jubilejas gada devīze ir „Sajūti, iepazīsti, izbaudi!”.

Pasākuma laikā „Esplanādē 2014” ikvienam apmeklētājam tiks dota iespēja no galvaspilsētas „nokļūt” pašā Gaujas Nacionālajā parkā – nofotografēties GNP fotostūrītī, apskatīt GNP video ainavas, jaunizdoto GNP fotogrāfiju albumu, piedalīties interaktīvi izglītojošās darbnīcās par dabas tematiku un klātienē tikties ar parka simboliskajiem dzīvniekiem – sikspārni un susuru.

Pasākuma radošajās darbnīcās varēs apsveikt Gaujas Nacionālo parku svētkos un gatavot tam novēlējumus. Pasākuma laikā tiks prezentēts Gaujas Nacionālā parka jaunais fotoalbums un arī Siguldas minerālūdens „Gauja”, kas ir veltījums parkam apaļajā jubilejā.

Pasākumu rīko Dabas aizsardzības pārvalde. Informāciju par citiem GNP jubilejas pasākumiem atrodama tīmekļa vietnē www.daba.gov.lv sadaļā „Aktualitātes”.

Gaujas Nacionālais parks dibināts 1973. gadā, lai saglabātu izcilas dabas un kultūrvēsturiskās vērtības. Šo gadu laikā nacionālais parks ir kļuvis par populārāko tūrisma galamērķi Latvijā ārpus galvaspilsētas.

0 komentāri

Komentāru nav